Eşcinsel Erkekleri Kullanan Heteroseksüel Erkekler!

 Eşcinsel Erkekleri Kullanan Heteroseksüel Erkekler!
Digiqole ad

Otostopla yoldan beni ve arkadaşımı arabasına alan İstanbullu adamdan birkaç gün sonra arkadaşıma bir mesaj geldi. “Senin çevren geniştir. İddia, bahis vb sitelerde oyun oynayan, kazanan tanıdıklarınız var mı?”

Pardon?!!!

Hayır, iddia falan bir de! Yani konu başlığını kes! Yuh! Futbol ve biz yani. Hani sineğin bu kadar da yağı sıkılmamalı diye düşünüyorum.

Durdum durdum çok kaşıdı bu mevzu beni, sonra dedim ki sahiden biz bunu hep yaşıyoruz. Doğrudan menfaat olmasa da dolaylı yoldan kullanıcılık, menfaat ilişkisinin bir başka varyasyonu. Öyle ya, bu gibi çok heteroseksüel kadın ve erkek tanıyorum.

Ha şöyle ki; ben zaten hep düşünüyorum. Bu defa bununla yetinmeyip en yakınımdaki heterolara sordum: kendilerine hetero diyenlerin neden illa bir gay arkadaşı vardır ya da olmalıdır?

 • Hetero erkeklerin en büyük hayali, gay arkadaşların yakın kız arkadaşlarıyla rahat rahat haşır neşir olabilmektir. Öyle inanırlar ki, o kızlardan biri illa onun olacaktır, sonu genelde hüsrandır ama umut fakirin ekmeğidir işte.
 • Popüler ya da zengin bir gay ile arkadaşlık ediliyorsa, bilinir ki tüm mekanlar ondan sorulur, herkes onu tanır ve her yerde sözü geçer. Yenilenler, içilenler cabası kısmi de olsa edilen şan, şöhret kısa günün kârı.
 • Gay kişi olayları heterolardan başka ve daha farklı perspektiflerde görebilir. Bu da hetero kişi için çoğu zaman hayat kurtarıcı.
 • Gayler, heterolara göre (yine onların bakış açısıyla) hayatı daha zor yaşıyorlar, bu yüzden sürekli ve daha da eğlenceli hale getiriyorlar. Her durumdan mizah yaratabiliyorlar. (Drama queenler bile!)
 • Hetero erkekler değil ama hetero kadınlar gay arkadaşlarıyla daha rahat seks konuşabiliyor. Kendilerine rakip olarak görmeden akıl-fikir danışabiliyor. Kendilerine yansıtılan bir ayna olarak gördüklerini söylüyorlar hatta.
 • Hem kadın hem de erkek heterolar şunda hemfikir; gayler hayatlarına renk katıyor ve büyük kısmı çok zeki.
 • Evlenmeyi hiç düşünmeyen heterolar için bir gayden daha muhteşem bir hayat arkadaşı olabilir mi hem?
 • Çok çılgın eğlendiğiniz, tabiri caizse damı pencereyi dağıttığınız bir gecenin sabahında sizi yargılamayacak olan, yanlış yapsan da sana destek olan kişidir o.
 • Alelade bir sohbette heteroların normatif dillerine ve hayatlarına yerleşmiş ayrımcı, kırıcı sözlere veya üsluba dair insanın kendini frenlemesi bakımından da önemlidir. Maç izlerken kendinizi alamadan “ibne hakem” diye bağırmayı sürdürüyorsanız, her defasında isteyerek ya da istem dışı dönüp masadan özür dilersiniz.
 • İster kabul edin ister etmeyin; gay enerjisi diye bir şey var ama bazen kendine kadar, yani isterse verir isterse vermez.

 

Öneriler

1 Comment

  Avatar
 • Gay arladaşı olan heterolar zaten boşa kürek çektiğini anlar sonuçta internet olmadan öncede düzcinsel ilişki yaşamak zordu şimdide aynı değişen bişey olmadı mecburen bu yavrucaklar biseks olacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

167 Paylaşımlar
Paylaş167
Tweetle
Paylaş
Pin