Arda Kural Rüzgar Erkoçlar’ın Üzerine Transfobi Kustu!

 Arda Kural Rüzgar Erkoçlar’ın Üzerine Transfobi Kustu!
Digiqole ad

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için markalar birbirinden anlamı ve samimi videolar yayınladı. Ünlüler fotoğraflar paylaştı, tweetler attı. Türkiye’de ve dünyada kadının değeri ve hakları bir kez daha hatırlandı.

Ama maalesef Kadınlar Günü’nde dahi kadına şiddet, kadın bedeni üzerinden prim yapma, transfobi yine vardı. Bunlardan bir tanesini de Arda Kural’ın attığı tweette görmek mümkün.

https://twitter.com/ardakurall/status/839216628495695872

 

Arda Kural’ın attığı bu tweet üzerine bizim de söyleyecek iki çift lafımız var:

 • Rüzgar Erkoçlar, kadın bedeninde olmak yerine erkek bedeninde olmayı seçti. Bu onun kararı. Ne onunla, ne de başka bir trans ile dalga geçemez, espri malzemesi olarak kullanamazsın!
 • Attığın tweet ile yetinmeyip, transfobik olduğun için sana tepki gösterenlere “uza lan” diyemezsin!

https://twitter.com/ardakurall/status/839251872267579394

Bu, Arda Kural’ın Rüzgar Erkoçlar hakkında attığı ilk transfobik tweet değil. Daha önce de şunun gibi tweetleri olmuştu:

https://twitter.com/ardakurall/status/662005390415147008

Sanatçılar topluma örnek olmalıdır klişesine girmiyoruz. Kendisinin zamanında Leonardo Di Caprio’ya benzediği için parlayan ışığı söneli çok oldu çünkü. Üzerine yaşadığı psikolojik rahatsızlıklar da eklenince sanırım gündemde kalması veye dişe dokunur bir iş yapması hatta ciddiye alınması dahi zorlaşıyor. Ve belli ki prim yapmak, basında yer bulmak için böyle arayışlara girişiyor.

Kendisine transfobinin tedavi ettirdiği diğer psikolojik rahatsızlıklardan bir farkı olmadığını hatırlatıyor ve acil tedavi olmasını öneriyoruz!!

 

Öneriler

4 Comments

  Avatar
 • Bunun parodi (sahte) aliaga oglinun @paraali hesabi gibi bir hesap oldugunu hala bilmeyenler var galiba

 • Avatar
 • o hesap arda kural’ın değil
  arda kuralmış gibi yapan konuşan bir mizah twitter hesabı
  herkes bilir o kişinin gerçek arda kural olmadığını

 • Avatar
 • Ya bu haberi yapmadan once neden arastirmiyorsunuz yargiziz infaz yapmissiniz. Arda kural twiter kullanmio baskasi onun ismiyle acmis aylardir milletle makara yapio ardada bunun hakkinda paylasimlar yapti. Ama siz bilmeden hemen adami yargilamissiniz yaziklar olsun

 • Avatar
 • Arda Kural ve ardalar birisi parasıyle varmışın arkadaşlarıyla birkaç cicim aylar diğeri tam tersi olaki ganisiyle kılıda ağırsa kara dulu çıkanından bu genç yoksuna düşermi dersen görmedim umarım sırlarını paylaşacak anlatmayıp adam yerine koyan birini bulurki beni seviyormusun dediğinde hak etsin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

104 Paylaşımlar
Paylaş104
Tweetle
Paylaş
Pin