fbpx   .  

Eşcinsel Hemşire ve Kocası, Londra Saldırısında Kahraman Oldu!

Carlos Pinto ve partneri saldırgan kadını bıçakladığında restoranda yemeklerini yiyorlardı.

Carlos Pinto ve kocası Giovanni Sagristani

Londra, dün gece ki 7 kişinin öldüğü 48 kişinin yaralandığı saldırı ile sallandı.

Olay anında öldürülen üç terörist tarafından gerçekleştirilen saldırı, terör olayı olarak nitelendirildi.

 

Acil Servis hemşiresi olan 33 yaşındaki Carlos Pinto o sırada olayın meydana geldiği yerdeki bir restoranda 38 yaşındaki eşi ve de arkadaşlarıyla beraber yemek yiyorlardı.

Saldırganlardan biri restorana girip bir kadını bıçaklamış. Amacı içerideki insanları taramak olan saldırgan, müşteriler tarafından sandalyeler fırlatılarak restoranın dışına atılmaya çalışılmış.

Acil ekiplerin iki saat içerisinde geldiği olay yerinde, Pinto ve yine hemşire olan arkadaşı iki saat boyunca bıçaklanan yaralı kadına yardımcı olmuş.

Olay anı tanıklarından biri, ”biraz buz ve kıyafet alıp kanamasını durdurmaya çalıştılar, yarım litreye kadar kan kaybetti.” Dedi.

”Orada oldukları için çok şanslıyız, bilincini açık tutmasalardı ölmüş olabilirdi.”

”Olağanüstü cesur bir hareket”

Saldırıya uğrayan kadın Rhiannon Owen

Olay anında saldırganı etkisiz hale getiren iki güvenlik memuru da yaralanan isimler arasında. Tanıkların aktardığını göre hemşireler olağanüstü cesur bir hareket sergilemişler. Olayın hemen ardından lokal bir Mcdonalds işletmecisi, restoranlarını yaralılara yardım etmek için açmış. Yardım görevlilerine yemek ve su yardımında bulunmuş.

Birçok Londra’lı sosyal medya üzerinden saldırıdan etkilenen ve eve gitmede sıkıntı yaşayan insanlara evlerini açma çağrısı yaparken, taksiciler de ücretsiz bir şekilde insanları bölgeden uzaklaştırdı.

”Artık Yeter!”

Theresa May

Başbakan Theresa May, saldırıyı bu sabah gerçekleştirdiği basın açıklamasında ”artık yeter demenin zamanı, herkes hayatını eski rutin hayatları gibi yaşayabilmeli. Toplumumuz değerlerine sahip çıkarak varlığını sürdürmeli ama konu aşırıcılık ve teröre gelince bu noktada işler değişmeli.” Sözleriyle kınadı.

İngiltere’de iki hafta önce Ariana Grande konserinde gerçekleşen terör saldırısında 22 kişi ölmüş, iki ay önce ise Westminster Köprüsünde gerçekleşen saldırıda da 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.