Instagramdan Onur Haftası Güncellemesi ve 20 İlham Veren Onur Ayı Fotoğrafı!

 Instagramdan Onur Haftası Güncellemesi ve 20 İlham Veren Onur Ayı Fotoğrafı!
Digiqole ad

Haziran Amerika’da onur ayı olarak kutlanıyor. Bir çok markanın destek ve katılımı ile geçen bu ay için Nike ve Adidas gibi dev spor markaları özel tasarım koleksiyonları çıkarırken, Target ise boykot ihtimallerini umursamadan gökkuşağı temalı ürünler çıkarmaya başladı bile.

Bu haftayla beraber Instagram da, onur ayına özel stickerlarını kullanıcılarına sundu.

Şirketin söylediğini göre, her bir sticker LGBT bir sanatçı tarafından tasarlanmış, eğer ki birinin hikayesine sticker yapıştırırsanız kimin tasarladığına dair bir bilgiye yönlendiriliyorsunuz.

Tasarımlardan birini yapan Carra Sykes, Instagramın ona tasarım teklifi ile gelmesinin heyecanlanmanın ve onurun ötesinde bir şey olduğunu söylüyor.

Teksaslı sanatçı ”Açıldığımdan beri LGBT sesini duyurmak ve görünürlülüğü artırmak için hep daha fazla sanatımı kullanmak istiyordum.” Diyor.

”Instagramın çıkartmalarını tasarlatmak için LGBT bireylerle iletişime geçmiş olması muazzam bir olay, her story’e girdiğimde bu stickerları görmek beni duygulandırıyor!”

Uygulama, çıkartmalara ek olarak bir de gökkuşağı boya kalemi ekledi. Böylece kullanıcılar paylaşacakları görselleri gökkuşağı renkleriyle daha da güzel bir hale getirebiliyor!  

Instagramda thecutebrute ismiyle bulabileceğiniz başka bir sanatçı da, sadece bu projede tasarım yapmış olmanın değil, aynı zamanda diğer başarılı LGBT sanatçılarla beraber bir projenin içerisinde olmanın da ona güzel bir haz verdiğini belirtiyor.

Instagramın bu güncellemesi üzerine biz de bir kaç güzel fotoğrafı sizler için derledik;

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin