fbpx   .  

Eşcinsel Olduğunu Açıklayan Olimpik Patenci Guillaume Cizeron: Kaybedecek Bir Şeyim Yok

Olimpik buz patencisi Guillaume Cizeorun, Instagram’da paylaştığı bir gönderiyle eşcinsel olduğunu açıkladı. 2018 Kış Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan sporcu, ailesine ve arkadaşlarına cinsel yönelimi konusunda açıldığını söyledi. Geçtiğimiz günlerde Fransız dergisi Tetu’yla yaptığı röportajında eşcinsel olmasıyla ilgili ilk kez konuştu.

Cizeron,

 

“İnsanların o fotoğrafa tepkisi çok komikti. O fotoğrafı paylaşmadan önce cinsel yönelimimi çok da saklamıyordum. O yüzden benim için tam olarak bir ‘açılma’ anı olmadı.” Dedi.

https://www.instagram.com/p/B_c774SD1XK/?igshid=7b9fol1yuyum

 

“Her ne kadar cinsel yönelimim konusunda daha önceden halka açık bir şekilde konuşmamış olsam da bunun bir zorunluluk meselesi olmadığını düşünüyorum. Heteroseksüeller cinsel yönelimini açıklamıyor. Yine de açıklamadan önce biraz tereddüt ettim. Özel şeyleri paylaşma konusunda bir alışkanlığım yok. Kendi kendime ‘Kaybedecek neyim var?’ diye sordum.”

“Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde etrafımdaki birçok insanla konuştum. Konuştuğum insanlardan bazıları aktivistti ve bana cinsel yönelimimi açıklamanın kariyerimi nasıl etkileyebileceğini anlattılar. Bunca zaman cinsel yönelimimi açıklamamam gerektiğini düşündüm. Fakat insanlardan fazlasıyla pozitif yorumlar alınca çok sevindim. Her şeye rağmen 84 bin takipçim arasından yaklaşık 200 ya da 300 kişi beni takip etmeyi bıraktı. Eşcinsel sporcuların çoğu zaman ‘eşcinsel’ olmasıyla bilindiğini düşünüyorum. Ama ben eşcinsel bir patenci olarak değil de gümüş madalyalı patenci olarak bilinmek istiyorum. Yine de bu konuda mücadele verilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.