fbpx   .  

Bir Araştırma, Evlilik Eşitliğinin 2015’ten Beri Ekonomiye 3,8 Milyar Dolar Kattığını Buldu!

Geçtiğimiz perşembe günü yayınlanan bir araştırmaya göre gay ve lezbiyen evlilikleri, 2015 yılından beri ABD’deki yerel ve eyalet ekonomilerine yaklaşık olarak 3,8 milyar dolar katkıda bulundu.

 

UCLA Williams Institute’de yapılan bir araştırmaya göre evlilik eşitliği ABD’de yasallaştığından bu yana yaklaşık 300 bin gay ve lezbiyen çift evlendi.

 

Araştırmanın başyazarı Christy Mallory, “Evlilik eşitliği, eşcinsel çiftlerin ve ailelerin hayatını değiştirdi,” dedi. “Aynı zamanda yerel iş yerlerine ve kamu yönetimlerine oldukça katkıda bulundu.”

Düğünler için 3,2 milyar, misafirlerin ulaşımı içinse 544 milyon dolar harcandığı ortaya çıktı. Araştırma, düğün yapanların eyalet ve mahalli vergisiyle toplamda 244 milyon dolar ödeyerek ekonomiye katkıda bulunduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıca araştırma, eşcinsellerin düğünlerinin yaklaşık 45 bin kadar işe destek olduğunu buldu.

Eğer ABD’de evlilik eşitliği 2015’ten önce yasallaşmış olsaydı, 242 bin eşcinsel çiftin o zamana kadar evlenmiş olacağı ortaya çıktı. Böylelikle şu anda ABD’deki evli eşcinsel çiftlerin sayısının yaklaşık iki katı olabileceği tahmin edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.