Muhteşem Anne, 6 Yaşındaki Çocuğuna ‘Transseksüel Olduğunu Açıklama Partisi’ Düzenledi

 Muhteşem Anne, 6 Yaşındaki Çocuğuna ‘Transseksüel Olduğunu Açıklama Partisi’ Düzenledi
Digiqole ad

Bir anne, 6 yaşındaki transseksüel çocuğu için ‘cinsiyetini açıklama partisi’ düzenledi.

Bu ayın başlarında Zoe Lynn isimli bir kadın, kızının bir kutunun içinde zıplarken ve elinde pembe balonlar tutarken fotoğrafını Facebook’ta paylaştı. Kutunun üzerinde “O bir…” yazıyordu.

Zoe Lynn, “Altı yaşındaki kızımın gururlu annesi olarak sizlere kızım Avery’i tanıtmak istiyorum,” yazdı. Lynn, kızını kabul ediş öyküsünü paylaştı.

Çocuğu erkek olarak doğsa da Lynn, cinsiyet konusunda her zaman “açık görüşlü” olduğunu söyledi. Çocuğu 2 yaşında prenses elbisesi istediğinde Lynn, çocuğunun bu isteğini severek yerine getirdi.

“Kıyafetlerin, oyuncakların ya da renklerin cinsiyeti olduğuna inanmıyorum,” yazdı. Kendisi ve kocası her zaman her seçeneğe olumlu yaklaştı. Fakat seçeneklere olumlu yaklaşmanın bazı durumlarda farklı olabileceğini dile getirdi. Örnek olarak çocuğu Avery’nin cinsiyetini açıklamasını verdi.

Geçtiğimiz sene okula gitmeden önce Avery, babasına,

“Hayatım planladığım gibi gitmiyor. Sanırım kendimi bıçaklamalıyım,” dedi.

Avery’nin babası, kızına okuldan çıktıktan sonra ne demek istediğini sordu. Avery ise bunun “bir sır” olduğunu söyledi. Beş yaşındaki Avery, “Aslında bir kız olmam gerekiyordu ama erkeğim,” dedi. “Bu yüzden kendimi boğazımdan bıçaklamam gerektiğini düşündüm.”

Lynn, kızının cinsiyet uyumlama sürecine henüz hazır olmayacağını düşündüğü için çocuğunu kız kıyafetleri almak için alışverişe çıkardı. Böylelikle çocuğuna isterse kız olabileceğini, diğer insanların da aynı şeyleri yaşayabileceğini gösterdi. Ardından birlikte transseksüel çocuklar için yazılmış kitaplardan almak için kitapçıya uğradılar.

Zoe Lynn, “Bu yüzden hiç ağlamadım,” yazdı.

“Yıllar boyunca bir erkek evlada sahip olmak istesem de izin vermek zorundaydım. Çocuğumun ismine, anılarına ve çocuğumun gelecekte ‘erkeklikle ilgili’ şeyleri unutmaya çalışacağı her şey için üzüldüm. Üzüldüm, çünkü çocuğumun diğer çocukların hayatlarına göre çok daha zor bir hayatı olacağını biliyorum.”

“Ardından üzülmeyi kestim. Her ne kadar mücadele vermiş gibi hissetsem de bu durum, kızım için daha zor olacak. Şimdiden bizi desteklemeyen insanlar olsa da bizi sevdiğini hissettirip bize destek veren inanılmaz bir grup var.”

Bir yılın ardından Zoe Lynn, kızının cinsiyet uyumlama sürecini dünyayla paylaştı.

‘Cinsiyet açıklama partileri’ genellikle henüz hamile ve bebeğinin cinsiyetini bilmeyen kadınlar tarafından düzenlenir. Doktor, bebeğin cinsiyetini analiz ettikten sonra bebeğin cinsiyetinin herkese sürpriz olması amacıyla bir pastanın içi, balonların dışı ve benzeri materyaller mavi veya pembe renklerle boyanır. Ardından parti esnasında bu renkler açığa çıkar ve bebeğin cinsiyeti öğrenilir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin