Ünlü Eşcinsel Penguen Çift, Yetiştirmek İçin Bir Yumurtayı Daha Evlat Edindi

 Ünlü Eşcinsel Penguen Çift, Yetiştirmek İçin Bir Yumurtayı Daha Evlat Edindi
Digiqole ad

Sphen ve Magic’e tebrikler!

Avustralya’nın sevilen eşcinsel penguen çifti tekrar ebeveyn oldu. Sidney’deki Sea Life akvaryum, sevilen erkek çifti Sphen ve Magic’in birlikte bir yumurta daha çatlattıklarını açıkladı. Star Observer’a göre bu Gentoo pengueni çiftin ikinci kez evlat edindikleri bir yumurtayı çatlatmış. 2018’de çiftin çabası daha sonra Lara adını alan Sphengic’i meydana getirmişti. Eşcinsel penguenlerin yeni yavrusu akvaryumda Ekim ortasından beri çatlayan yedi yumurtadan biri.

Sea Life’ın penguen süpervizörü Kerri Dixon,

‘Kolonimize yeni katılan penguen yavruları için çok heyecanlıyız. Gayet iyiler ve kilo alıyorlar,’ dedi.

Sphen ve Magic 2018’de akvaryumun onlara bakmaları için bir yumurta vermesinin ardından Lara’nın ebeveynleri olmuşlardı. Penguenler bir seferde tek bir yumurta çatlatabiliyorlar, dolayısıyla fazla yumurtalar düzenli olarak boş yuvası olan çiftlere veriliyor. Her zaman koloninin en büyük ve en temiz yuvasına sahip olan iki eşcinsel sevgili çok ilgili ebeveynlerdi. Çabaları ilk yavruda kesinlikle boşa çıkmadı ve akvaryum görevlileri yine harika ebeveynler olacaklarına inanıyorlar.

Akvaryum sözcüsü,

‘Lara şu an iki yaşında ve bağımsızlığıyla bizi hep şaşırtıyor. Hala görece genç olsa da, bu senenin çiftleşme sezonunda yer almaya çalıştı. O ve partneri bir yuva kurmuş ve dikkatlice izlemiş olsalar da maalesef bu sene bir yavru üretemediler,’ dedi.

Hikayeleri iç ısıtsa da eşsiz değiller. Aynı cinsiyetten çiftler ve ebeveynler doğada nadir değiller.

Bu senenin başında lezbiyen penguenler Electra ve Viola Valensiya, İspanya’daki Oceanographic Aquarium’da kuluçkaya yatıp bir yumurta çatlattılar. Türleri tehlike altında olan bir çift eşcinsel penguen 2011’de Toronto’da dişilerle eşleşmeleri için ayrılmışlardı. Onlardan önce Humbolt’tan gururlu babalar Z ve Vielpunkt, tıpkı Electra ve Viola gibi bir yumurta çatlatmayı başarmışlardı. Hamburg’da tamamı erkeklerden oluşan bir penguen topluluğu bile var ama hepsi eşcinsellik emareleri göstermiyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

34 Paylaşımlar
Paylaş34
Tweetle
Paylaş
Pin