Eşcinsel Bir Çocuğu İyileştireceklerini Söyleyen Çift, Evlat Edindirme Ajansı Tarafından Reddedildi

 Eşcinsel Bir Çocuğu İyileştireceklerini Söyleyen Çift, Evlat Edindirme Ajansı Tarafından Reddedildi
Digiqole ad

Koruyucu aile olmak için başvuran Avustralyalı dindar Hristiyan çift Byron ve Keira Hordyk reddedilmelerinin ardından dini ayrımcılığa uğradıklarını söyleyerek dava açtılar. Çifte göre evlat edindirme kurumunun kararı çocuğa sevgi dolu bir yuva verip veremeyeceklerine göre değil, onların LGBTİ+ karşıtı inançlarına bakılarak verilmiş.

Çift Wanslea Aile Hizmetleri’nden bir görevliye, LGBTİ+ bir çocuğu kabul etmeyeceklerini ve çocuğu heteroseksüel ya da cis cinsiyetli olması için travmatize edici ‘dönüşüm terapisine’ maruz bırakacaklarını söylemiş. Evleri çocuk için güvenli bir ortam olmadığı için Hordykler kurum tarafından reddeilmiş.

Amerikan Psikiyatri Derneği uzun zamandır dönüşüm terapisine karşı çıkıyor ve yasa yapıcıları ‘zararlı ve ayrımcı bir uygulama’ olduğunu savundukları bu terapiyi yasaklamaya çağırıyorlar.

İstismarcı ve şiddetli teknikler kullanılmasa da dönüşüm terapisi, kimlikleri yüzünden hatalı olduklarını öğrettiği için bir çocuğun akıl sağlığına zarar verebilir. HRC’ye göre uygulama ‘depresyon, anksiyete, uyuşturucu kullanımı, evsizlik ve intihar’ riskini arttırıyor.

Bir LGBTİ+ organizasyonu olan Garden State Equality,

‘Dönüşüm terapisi çocuk istismarıdır,’ dedi.

Yani Hordyklerin reddedilmesi şaşırtıcı değil. Çift kurumdan ‘güvenli bir ortam sağlama’ şartını yerine getirmedikleri için reddedildiklerine dair bir mektup aldı.

The West Australian’a ‘Ayrımcılığa uğramış gibi hissediyoruz ve bununla ilgili sussak ve bir şey söylemesek, bizimki gibi Hristiyan değerlerine sahip başka çiftlerin koruyucu aile olmasını engellenebilir ya da kısıtlanabilirdi,’ diyen çift sözlerine,

‘Biz cinsellik ve evlilik konusunda İncil’in bize öğrettiği klasik Hristiyanlık değerlerine sahibiz. Bunu en başından beri söyledik. Bunun arkasına saklanmak için burada değiliz. Herkes kamu önünde negatif yansıtılmaktan korkuyor. Bizim inançlarımızsa buna dayanacak kadar güçlü.’ Diye devam etti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin