fbpx   .  

DC’nin Yeni Non Binary Flash’ı ile Tanışın!

DC çizgi roman evreni gittikçe daha kapsayıcı oluyor!

NBC News’un haberine göre sevilen Justice League karakteri Flash’ın Kid Quick isimli yeni, daha genç ve non-binary bir versiyonu Teen Justice’ın gelecek ayki tatil özel sayısı DC’s Very Merry Multiverse’de yer alacak. The Mary Sue”ya göre sivil adı Jess Chambers olan Kid Quick, Ocak 2021’de çıkacak olan Future State: Justice League serisinde kendi hikayesine sahip olacak ve Flash pelerinini giyecek.

 

Kid Quick’in yaratılışından bahseden Very Merry Multiverse yazarı Ivan Cohen ScreenRant’e DC dünyasındaki diğerlerinden farklı olan yeni ve biricik bir Flash karakteri yaratmak istediğinden bahsetti.

‘Bir Titanlar tipi bir takımın hep çok hızlı bir üyesi vardır, ama DC Evreni’nde çok fazla Flash karakteri var, bu kategoriye ekleyeceğimiz herhangi birinin diğerlerinden gerçekten farklı olması gerektiğini biliyorduk.’

‘Kid Quick’in Earth-11’in ilk akışkan cinsiyetli karakteri olmasını önerdim ve editörler ELeonora Carlini’nin müthiş karakter tasarımını görünce Aralıktaki Merry Multiverse özel sayısının da ötesinde hikayeler için bir ilgi oluştu. Kid Quick bildiğim kadarıyla Future State’e giden ilk Teen Justice karakteriyken, Kid Quick ve bütün ekibin benimle Eleonora tarafından yaratılan başlangıç hikayesinin DC Yazı İşleri’nden gördüğü ilgi bana bütün ekibin DC Multiverse’ün bugünü ve geleceğinde önemli bir rol oynayabileceği konusunda umut verdi.’

Süper kahraman medyasında non-binary figürler yaratmak için gösterilen çabanın, senelerdir bekledikleri temsilleri görmek için en sevdikleri çizgi romanların sayfalarını çeviren LGBTİ+ hayranlar tarafından takdir edileceği kesin. Kid Quick’in yaşayacağı maceraları görmek için sabırsızlanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.