Eşcinsel Tanışma Uygulamalarından Koronavirüs Uyarısı: Buluşmayın, İnternet Üzerinden Konuşun

 Eşcinsel Tanışma Uygulamalarından Koronavirüs Uyarısı: Buluşmayın, İnternet Üzerinden Konuşun
Digiqole ad

Önde gelen LGBT tanışma siteleri ve uygulamaları, kullanıcılarını koronavirüsün yayılmasını engellemeye yönelik tedbir almaları için uyarıda bulundu. Randevulaşma ve sosyalleşme siteleri, birçok insanın dışarıda yüz yüze görüşmektense internet ortamında görüşmesinde artış yaşanacağını tahmin ediyor.

25 milyondan fazla kullanıcısı olan Hornet de dahil olmak üzere birçok site ve uygulama, dünya çapında 130.000’den fazla insana bulaşan ve neredeyse 5.000 kişinin ölümüne sebep olan koronavirüse karşı nasıl tedbirler alınabileceğine dair kullanıcılarına kendi uygulamaları veya siteleri üzerinden tavsiyeler verdi.

Hornet’in kurucu ortağı Sean Howell perşembe günü Thomson Reuters Vakfı’na verdiği demeçte,

“Uygulamamızda alınabilecek tedbirlerle ilgili mesajların yanı sıra, son birkaç gün içerisinde çeşitli makaleler de paylaştık.” Dedi.

Hornet’in alınabilecek tedbirlerinin arasında “uzaktan” sosyalleşme bulunuyor. Hornet tarafından paylaşılan mesaj, “Sosyal temas, zihinsel olarak sağlıklı kalmanıza yardımcı olur ve can sıkıntınızı geçirir,” diye belirtti.

Dünya çapında 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Scruff, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nden gelen koronavirüse karşı alınabilecek tedbirleri sitesi üzerinden kullanıcılarına göndermeye başladığını açıkladı.

Günde 4.5 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan ve bu ayın başında 608.5 milyon dolara satılan dünyanın en büyük eşcinsel tanışma uygulaması Grindr’ın sözcüsü ise bu durum hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Kadınları hedefleyen Her ve Fem de Grindr gibi herhangi bir yorumda bulunmadı.

Yaklaşık 6 milyon kullanıcıya sahip olan Tinder, Dünya Sağlık Örgütü tarafından paylaşılan tedbirleri bir not vasıtasıyla geçtiğimiz hafta kullanıcılarına iletti. İletilen notta,

“Tinder, yeni insanlarla tanışmak için harika bir yer. Eğlenmeye devam etmenizi isteriz fakat kendinizi koronavirüsten korumanız daha önemlidir,”  diye yazdı.

Howell, “Tıpkı kış aylarında olduğu gibi kullanımda artış göreceğimize inanıyorum,” dedi. “Sosyalleşme ve randevulaşma uygulamaları genellikle insanların tanışması içindir. Aynı zamanda kullanıcılarına internet ortamında diğer insanlarla tanışıp konuşmalarına olanak sağlar.”

Daddyhunt’ın CEO’su ve kurucusu olan Carl Sandler ise,

“Sosyalleşme uygulamaları insanların gerçekte buluşmayıp internet ortamında konuşmasını sağlayarak bu günlerde büyük rol oynayacak,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin