Eşcinsel Tanışma Uygulaması Grindr, Bir Grup Gizli Yatırımcıya 608 Milyon Dolar Karşılığında Satılacak

 Eşcinsel Tanışma Uygulaması Grindr, Bir Grup Gizli Yatırımcıya 608 Milyon Dolar Karşılığında Satılacak
Digiqole ad

Yayınlanan bazı yeni raporlara göre eşcinsel tanışma uygulaması Grindr, 608 milyon dolar karşılığında gizli bir grup yatırımcıya satılacak. Satış, ABD Hükümeti tarafından şirket için belirlenen, haziran ayından hemen önceki bir tarihte gerçekleşecek.

Reuters’e göre, 2016 yılında Beijing Kunlun Tech Co Ltd. tarafından hissesinin büyük bir kısmı alınan uygulamanın satılacağı geçtiğimiz gün duyuruldu. Bu durum, birçok kullanıcının Grindr üzerinde bulunan kişisel verilerinin ne olacağı konusunda endişelenmesine yol açtı.

Kunlun, 2016’da uygulamanın hissesinin %60’ını 93 milyon dolara satın aldı. Ardından 2018 yılında uygulamanın hissesinin %98’ini satın alırken 142 milyon dolar ödedi. Fakat açıklamalara göre Kunlun’un sahip olduğu hisse, San Vicente Acquisiton LLC’e gidecek. Grubun yatırımcılarının kim olduğu tam olarak belli değil, fakat Reuters’un kaynakları San Vicente’nin en büyük yatırımcılarından birinin James Lu olduğunu açıkladı. Lu, daha önce Çin arama motoru Baidu’nun yöneticilerinden biriydi.

Fakat satışa çıkmış uygulamalar arasında sadece Grindr yer almıyor. Bir yıl önce GROWLr, The Meet Group tarafından satın alınmıştı. GROWLr’ın satın alındığı zamanlarda şirket daha önceden heteroseksüeller için tasarlanmış farklı tanışma platformlarına sahipti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin