Mart Ayında İzleyebileceğiniz Kuir Temalı 11 Dizi ve Film

 Mart Ayında İzleyebileceğiniz Kuir Temalı 11 Dizi ve Film
Digiqole ad

Bu ay boyunca Netflix, Hulu ve Amazon Prime gibi yayıncı platformlar birçok kuir temalı dizi ve filmi gösterime sokacak. Bu film ve dizilerin arasında Hulu’da yayınlanacak olan ve bir kitaptan uyarlanan Little Fires Everywhere gibi Reese Witherspoon ve Kerry Washington’ın yer aldığı merakla beklenen diziler bulunuyor. Aynı zamanda Netflix’te ilk iki sezonu yayınlanmış olan ünlü Elite dizisinin heyecanla beklenen üçüncü sezonu da yayına girecek.

Bu listemizde mart ayında izleyebileceğiniz kuir temalı 11 dizi ve filmi sıraladık. İyi seyirler dileriz.

Kinsey (Hulu, 1 Mart)

Alfred Kinsey, Harvard mezunu bir zoologdur. Indiana Üviversitesi’nde biyoloji dersleri vermeye başladıktan sonra, özgür düşünceleri ve mizahi yapısıyla diğerlerinden çok farklı olan öğrencilerinden biriyle evlenir.

Kinsey’i kendilerine yakın bulan öğrenciler, zamanla onunla özel hayatlarını da konuşmaya başlarlar. Özellikle cinsel yaşam ve seks üzerine sorulan sorulara cevap veremeyen Kinsey, aslında hiç kimsenin bu sorulara cevap veremeyeceğini fark eder. Çünkü o güne kadar seks üzerine klinik incelemeler yapılmamıştır. Kurduğu ekiple bu konu üzerinde çalışmaya başlayan Kinsey, ilk olarak erkekler üzerinde çalışmaya başlar. Yapılan görüşmeler ilerledikçe insanlar utançlarını ve korkularını yenip, deneyimlerini paylaşmaya başlarlar. Alfred Kinsey’nin gerçek yaşamından beyazperdeye aktarılan film, 20. yüzyılın en radikal bilim insanlarından birinin portresini yansıtıyor.

Lil Peep: Everybody’s Everything (Netflix, 4 Mart)

Lil Peep’in ölmesinin üzerinden henüz iki yıl geçmiş olmasına rağmen bu belgeselde Lil Peep’in şarkılarını dinleyebilecek ve hayatına tanık olabileceğiz. Yönetmenliğini Sebastian Jones ve Ramez Silyan’ın üstlendiği belgeselin prodüktörlüğü ise Peep’in annesi Liza Womack, Terrence Malick ve Sarah Stennet’e ait. Belgesel, Peep’in çocukluğundan videolar, turne görüntüleri, Post Malone, iLoveMakonnen ve annesi Womack’le gerçekleştirilen röportajları içeriyor.

Devs, Birinci Sezon (Hulu, 5 Mart)

Ex Machina ve Annihilation gibi filmlerin yazar/yönetmeni Alex Garland, geçtiğimiz zamanlarda insan deneylerini konu alan bilim kurgu projelerine başlayacağını açıkladı. Devs ise bir bilgisayar mühendisini konu alıyor. Sonoya Mizuno tarafından canlandırılan Lily isimli bu bilgisayar mühendisi çalıştığı şirketin gizli gelişim bölümünü araştırmaya başlar. Çünkü erkek arkadaşının ortadan kaybolmasında bu bölümün parmağı olduğunu düşünür.

I Am Jonas (Netflix, 6 Mart)

I Am Jonas’ın başrolünde Jonas karakterini canlandıran Félix Maritaud bulunuyor. Camille Vidal-Naquet tarafından yönetilen film, iki zaman aralığı arasında gidip gelerek Jonas’ın gençliğinde bir zamanlar takılmış ve ilişki yaşamış olduğu Tommy-Lee Baik tarafından canlandırılan Nathan isimli karakterle olan bağını konu alıyor.

Knives and Skin (Hulu, 6 Mart)

Kate Arrington’un Renee Darlington isimli ana karakteri canlandırdığı Knives and Skin, genç bir kızın ortadan yok oluşunu ve bu yok oluş ardından ailesinin ve arkadaşlarının nasıl etkilendiğini konu alıyor ve farklı geçmişlere sahip bir grup genç kızı anlatıyor. Film, Jennifer Reeder tarafından yazılıp yönetildi.

Show Dogs (Amazon Prime, 8 Mart)

Rottweiler polis köpeği Max, yalnız çalışmayı tercih eden bir köpektir. Ancak kendisine verilen yeni görevde bir ortağa ihtiyacı olacaktır. Dedektif Frank, bu işte Max’le çalışması için seçilir. İkili bebek bir pandanın kaçırılmasını da kapsayan bir hayvan kaçakçılığı operasyonunu çökertmeye çalışmaktadır. Max’in görevi ise kaçakçıların paravan olarak kullandığı köpek yarışmasına sızmaktır. Max’in kimliğini gizli tutarak yarışmaya katılması ve Frank’le birlikte kendini savunamayan hayvanlar için mücadele etmesi gerekecektir.

Elite, Üçüncü Sezon (Netflix, 13 Mart)

Netflix’in İspanya yapımı dizisi Élite, Pretty Little Liars ve Gossip Girl gibi gençlere hitap eden dizileri andıran hikâyesiyle dikkat çekmiş ve izleyiciler tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Dizinin ilk sezonu, işçi sınıfından gelen üç gencin İspanya’da seçkin bir okula kaydolmasından sonra ve zengin öğrencilerle yaşadıkları çatışmayı ve okulda işlenen bir cinayeti konu alıyordu. Dizinin geçtiğimiz günlerde yeni yayınlanan üçüncü sezon fragmanında ise şok edici bir ölümle karşılaştık. Homofobi, alkol tüketimi, depresyon ve anksiyete gibi konuları anlatan dizinin üçüncü sezonunda neler olup biteceğini birkaç gün içerisinde öğrenmek için sabırsızlanıyoruz!

Little Fires Everywhere, Birinci Sezon (Hulu, 18 Mart)

Celeste Ng’in çok satan romanından uyarlanan dizi, görünüşte harika bir hayata sahip olan Richardson ailesi ile bu harika hayatlarını tehdit eden gizemli bir anne ile kızının iç içe geçen hikâyelerini konu alıyor. Liz Tigelaar’ın senaryosunu kaleme aldığı dizi; sırların hayatlar üzerindeki etkisini, sanat ve kimliğin doğasını ve kurallara uymanın felaketlerin önüne geçeceğine inanmanın beraberinde getirdiği tehlikeleri inceliyor. İlk iki bölümünü Lynn Shelton yönettiği dizi sekiz bölümden oluşuyor. Big Little Lies gibi Little Fires Everywhere de ilk planda bir mini dizi olarak çekildi. Ancak gelen tepkilere ve oyuncuların takvimlerine bağlı olarak dizinin bir sezondan daha uzun sürebileceği belirtildi.

Feel Good, Birinci Sezon (Netflix, 19 Mart)

Mae Martin’in hem yazıp hem rol aldığı Feel Good dizisinde Martin, tedavi gören bir bağımlı ve komedyen olan “bağımlı davranışları ve yoğun romantizmi hayatının her bir alanında etkili olan” Mae rolünde izleyeceğiz. Yani dizi içerisinde biraz komedi biraz da karamsarlık olacak. Mae, yaşamını sürdürürken bir süre sonra Charlotte Ritchie tarafından canlandırılan George karakteri ile tanışacak ve bu iki karakter birbirine aşık olacak. Dizide Mae’nin annesi Linda rolünde Lisa Kudro, babası Malcolm rolünde Adrian Lukis ve Maggie rolünde Sophie Thompson bulunacak.

Making the Cut, Birinci Sezon (Amazon Prime, 27 Mart)

Making the Cut; Naomi Campbell, Carine Roitfeld, Nicole Richie gibi isimlerin jüri olarak yer aldığı bir moda ve tasarım yarışması. Yarışmada bir grup moda tasarımcısı en iyi parçaları üretmek için çabalayacak ve yarışmanın kazananı bir milyon dolar kazanacak. Aynı zamanda her haftanın kazananı tasarladığı kıyafetleri Amazon’dan satabilecek.

iHeartRadio Music Awards 2020 (Hulu, 30 Mart)

Usher’ın sunuculuk yapacağı iHeartRadio Music Awards, Los Angeles’ta Shrine Auditorium’da yapılacak. Ödül töreninde Lizzo, Justin Bieber ve Halsey gibi isimler performans sergileyecek. iHeartRadio Music Awards’ın bazı kategorilerinde Sam Smith (En İyi Düet ve En İyi Klip), Lil Nas X (Yılın Şarkısı, En İyi Yeni Pop Sanatçısı, En İyi Yeni Hip-Hop Sanatçısı) ve Panic! At the Disco (Yılın Grubu ve Yılın Alternatif Rock Sanatçısı) gibi kuir sanatçılar yer alıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

49 Paylaşımlar
Paylaş49
Tweetle
Paylaş
Pin