Eşcinsel Zakar İkizler: ‘Annemiz Boğazımızdan Aşağı Dini Soktu Ama Hala Eşcinseliz’

 Eşcinsel Zakar İkizler: ‘Annemiz Boğazımızdan Aşağı Dini Soktu Ama Hala Eşcinseliz’
Digiqole ad

Micheal ve Zack Zakar kardeşler, eşcinsel karşıtı anneleriyle beraber aşırı şekilde dindar bir hanede büyüdüler. Eşcinsel olduklarını açıkladıklarında ise anneleri üzerilerine kutsal su sıkarak onları heteroseksüele çevirmeye çalıştı. Şimdiyse kardeşler, bütün hikayeyi anlatan çok komik, Pray the Gay Away (Gayliği Duayla Kovala) adında bir kitap yayınladılar.

“Annemiz, dini boğazımızdan zorla sokardı ama açıkçası şu an olduğumuz kişiler olmamızın sebebi yetiştirilme şeklimizdir. Hristiyanlık dahil tüm dinlerin mesajı kabullenme ve sevgidir. Çok dindar bir hanede büyümek bizi dinden uzaklaştırdı. Kendimizi büyük, boktan bir sitcom gibi görüyoruz.”

Hatta eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra bir başkaldırı ifadesi olarak Micheal, uyluğuna annesinin bir dövmesini yaptırdı.

“Bana oral yapanlar, annemle göz teması tutuyor.”

Birisinden ayrılmak için en kötü zaman Sevgililer Günü’dür ancak ne yazık ki bu Zach Zakar için üzücü bir gerçeklik. Kitapta Zach’ın yaşadığı kalp kırıklığının hikayesinin anlatıldığı bir bölüm, ilk erkek arkadaşı Lukas’la ayrılışını konu alıyor.

“Lukas benim ilk ciddi erkek arkadaşım. Gay topluluğunda, kalıcı olan birisini bulana kadar 30 kaçamak yaşıyorsunuz. Sadece seksle ilgili olmayan bir ilişki yaşadığımdan Lukas’a fena kapıldım. O zamanlar hayatım hala paramparçaydı ve Lukas bu yüzden hayatımla arasına bir mesafe koydu.”

Zach, kitapta sonunda hayatının geri kalanını geçireceğine inandığı birisiyle gittiği yemekte nasıl heyecanlandığını anlattı. Lukas’ın o gece teklif edeceğini sanıyordu. Lukas, Zach’i almak için evine uğradığında Zach’in elinde hazır bir hediye sepeti de vardı.

“Sevgililer Günü için bir lokantada rezervasyon yaptırmıştık ve aniden güzel bir yemek yerine kalp kırıklığı buldum.”

Tabii ki kitapta ikizlerin geçirdiği fırtınalı çocukluk da anlatılıyor. Her zaman yakındılar ama ikisinin de birbirinin eşcinsel olduğunu bilmediği lise zamanları ayrı kaldıkları bir dönem oldu. Ancak ikisini birbirinden ayıramayanlar ikizlerden birisi hakkında gay olduğu dedikodusu çıkarırken aslında yakalanan diğer ikizdi. 

Ancak kitapta daha çok ikizlerin anneleriyle olan ilişkileri anlatılıyor.

“Annemizin kendisi ayrı bir karakter. O değişmeyecek ve biz de değişmeyeceğiz. Ancak birbirimize ortak bir anlayış geliştirmedik değil, o bizi çok seviyor biz de onu çok seviyoruz ve asıl önemli olan da bu.”

Zach ve Micheal, kız arkadaşları olduğundan, ilk cinsel tecrübelerinden ve kız kardeşlerinin düğününde birileriyle takıldıklarını da anlattılar. 

“Pray the Gay Away’e kalbimizi kattık. Bizce kesinlikle okunmalı ama tabii ki biz taraflıyız.”

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin