Yeni Bir Araştırmaya Göre, Eşcinsel Erkeklerin %13’ü Her Gün Anal Seks Yapıyor

 Yeni Bir Araştırmaya Göre, Eşcinsel Erkeklerin %13’ü Her Gün Anal Seks Yapıyor
Digiqole ad

Eşcinsel erkekler ve cinsel davranışları üzerinde yürütülen yeni iki araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu.

Eşcinsel hayır kuruluşu GMFA’nın 1000 katılımcıyla yürüttüğü ilk anket, eşcinsel erkeklerin %58’inin sadakatsiz olduğunu ortaya koydu. İlginç bir şekilde sadakatsiz olanların partnerlerinin sadece %45’i durumu öğrendi. 

Ancak sadakatsiz de üstü kapalı bir terim. En çok yapılan sadakatsizlikler anal seks (79%), handjob (74%) ve öpüşme (66%) ancak ankete katılanların %68’i açık bir ilişkinin kurallarını bozmanın da aldatma olarak geçeceğini söyledi. İşlenen diğer suçlar, flört uygulamaları kullanmak (55%), cinsel fotoğraflar göndermek (43%) ve özel mesajlar göndermek (34%).

Ankete katılanların %18’i flört etmenin %62’si ise duygusal olarak başkasına bağlanmanın da aldatmak olduğunu söyledi. %60’tan biraz fazlası ise erkek arkadaşları onları aldatırsa, erkek arkadaşından ayrılacağını ifade etti. 

Tabii ki anketler anonim bile olsa insanlar aldattıklarını itiraf etmekten çekiniyorlar ve rakamlar biraz gerçeklerden şaşmış olabilir. 

Bespoke Surgical tarafından yürütülen diğer anket, 300 katılımcısına anal seksi sordu. Soru sorulan eşcinsel erkeklerin %13’ü her gün, %39’u da haftada birkaç kez anal seks yaptığını söyledi. Bu ankete verilen cevaplar da abartılmış olabilir ancak ankete katılanların %16’sı hiç anal seks yapmadıklarını söylediler.

Katılanların %39’u aktif olduğunu söylerken, %33’ü değişken olduğunu, %29’u ise kendisini pasif olarak tanımladığını ifade etti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

48 Paylaşımlar
Paylaş48
Tweetle
Paylaş
Pin