Eşcinsellerin Sıkıntı Yaşadığı ’11’ Konu

 Eşcinsellerin Sıkıntı Yaşadığı ’11’ Konu
Digiqole ad

Eşcinsel toplumunun üyelerinin genelde kendisini geliştirmeye çalıştığı bazı konular var. Ha tabi hepsi bunları bunları yapıyor demiyoruz, ancak çoğunluk bunları gösteriyor.

Hadi listemize bir göz atalım! 

1.Vücut Şekli 

Üzücü bir gerçektir ki bir çok eşcinsel erkek vücutlarını beğenmezler, daha da kötüsü utanırlar! İşte bu yüzden çoğunun spor salonuna üyelikleri vardır. 

2.  Sigara İçme Problemi

ABD’de yapılan araştırmaya göre, eşcinsel erkekler sigara içmeye daha yatkın. Bu oran araştırmadan araştırmaya değişse de, eşcinsellerin heteroseksüellere göre sigara içme yüzdesi 150 – 200 oranında daha fazla!

3. Randevu 

İtiraf etmek gerekirse, LGBT toplumu içerisinde randevu kavramı, düzgün bir ilişkiye başlayabilmek falan hep zor işler… 

4. Onaylanma Çabası

Araştırmalara göre eşcinsel erkekler çocukluklarında yaşadıkları zorluklardan mıdır nedir bilinmez, kendisini ekstra bir kanıtlama çalışmasına giriyor. Ve bu çoğu zamanda ego problemleri ile son buluyor.

5. En İyi Olamama

Kendimizin en iyisi olmayı çabalamak yerine maalesef ki bizler hep kendimizi başkalarıyla kıyaslıyor, bazen onları kıskanıyor ve bazen de onlardan daha iyi olmaya çalışıyoruz. 

6. “Aşırı Gay” Olmak

Arkadaşlar lütfen ama, “Çok gay” , “Aşırı gay” diye bir şey mi var? Hepimiz eşcinsel değil miyiz şurada? Sizce de bu insanın kendini kabullenememesinden dolayı başkalarını bu şekilde adlandırmak olmasın? 

7. “Yeterince Gay Olamamak”

İşte belirli çerçeveler varmışmışmış da… Sen ona uymuyormuşsun da… Sonra sen yeterince gay değilmişmişmişsin… Artık aşsak mı böyle genellemeleri? 

8. Maskülenlik/Feminenlik.

Evet bazılarımız maskülen erkeklerden hoşlanıyor. Bundan daha kolay bir şey olamaz herkesin zevki kendine ama, feminen olan erkekleri bir dışlama, bir ötekileştirme çalışması.. hoş mu sizce?!

9. Ayrışma

Bazı eşcinsel erkekler kendilerini LGBT topluluğundan fazlasıyla ayrıştırıyor, ve malesef bu, yarardan çok zarar getirebiliyor.

10. Eşcinsel Kartı Kullanma

Eşcinsel erkek olman demek, bir kadını rahatlıkla elleye bileceğin ya da cinsiyetçi kelimeler kullanabileceğin anlamına gelmiyor. Aman Dikkat! 

11. Irkçılık

Çoğumuz zaten farklı olduğumuz için tüm farklılıklara dostane yaklaştığımızı varsayıyor. Ne yazık ki bu yanlış. Aramızda hala ırkçı arkadaşlarımız olabiliyor, ki bu durum bizi fazlasıyla üzüyor!

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin