Hem Kendi Hem Kardeşi Gay Olanlar Nasıl Hissediyor?

 Hem Kendi Hem Kardeşi Gay Olanlar Nasıl Hissediyor?
Digiqole ad

Gay bir kardeşiniz olsa nasıl büyürdünüz hiç düşündünüz mü? Duygularınızı ve düşüncelerinizi rahat bir şekilde paylaşabileceğiniz, beraber her engeli aşabileceğiniz ve kendinizi sevip kabul etmede zorlandığınız bu yolda yanınızda yürüyecek bir kardeşinizin olması hayatı çok daha kolaylaştırırdı kuşkusuz.

Bu rahatlığın yanında, kardeşlerin zaman zaman baş ağrısı yarattığının da farkındayız. Güzel tarafları bir kenara bıraktığımızda, sizinle sürekli yarış halinde olan, zalim ve saldırgan bir kardeş figürü de çok sık rastladığımız bir durum.

İşte kendi ve kardeşi gay olanların söylediği bizi etkileyecek bir kaç söz…

“Gay olarak büyümek benim için çok kolaydı çünkü kardeşim de gaydi. Çevremizdeki insanlar ailemizi bizim hakkımızda “sirk ucubesi” gibi hissettirmiş olsa da, bize hiçbir zaman kötü davranmadılar.”

“Erkek kardeşim ve ben gayiz. Bu da aramızda her konuda büyük bir rekabet oluşturuyor.”

“İnsanların ailemi, gay çocukları olmakla yargılamasını istemiyorum. Bu yüzden açılmıyorum.”

“Erkek kardeşim ve ben gayiz ve babamın tek biyolojik çocuklarıyız. Bizi çok sevdiğini ve desteklediğini biliyorum. Ama babamın biyolojik olarak onun olan bir torunu olmasını istiyorum. Bu neden bu kadar umurumda…?”

“İnsanlar erkek kardeşimin ve benim gay olduğumuzu öğrendiğinde çok şaşırıyorlar. Ben de onların heteroseksüel kardeşleri olduğuna şaşırıyormuş gibi davranıyorum.”

“Erkek kardeşim ve ben gayiz. Bana bunu söyleyebildiği için çok mutluyum ama ailemizin ne tepki vereceği konusunda endişeliyim.”

“Ben gayim, kız kardeşlerimden biri lezbiyen, erkek kardeşim biseksüel ve diğer kız kardeşim heteroseksüel. Ebeveynlerimiz göçmen. Uyum sağlamak yıllarımızı aldı ama biz çok güzel bir gökkuşağı ailesiyiz.”

“Ben gayim, ikiz kardeşim heteroseksüel, diğer erkek kardeşimiz de gay. Bence ailemiz bunu başından beri biliyordu. Dindar olmalarına rağmen bizi desteklediler. Yetişkin olmamıza rağmen hala beraber yaşıyoruz.”

“Ailemiz gay evliliklerini açıkça destekliyordu ama ben ve kardeşimin gay olduğumuzu öğrendiklerinde akıllarını yitireceklerdi. “İKİNİZ DE Mİ? –EVET!””

“Açılmak istiyorum ama ailemi iki gay oğulları olduğu için üzmek istemiyorum. Kardeşimi kabullendikleri için gergin olmamam gerek ama öyleyim.”

“Kız kardeşim lezbiyen ve ben de gayim. Kız kardeşim açıldıktan sonra anneme söylemeye korkmuştum ama annemin yaptığı tek şey gülümseyip bana sarılmak oldu.”

 

 

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

134 Paylaşımlar
Paylaş134
Tweetle
Paylaş
Pin