Eşine Böbrek Bağışında Bulunan Adamın Hayat Kurtaran Aşk Hikayesi

 Eşine Böbrek Bağışında Bulunan Adamın Hayat Kurtaran Aşk Hikayesi
Digiqole ad

Reid Alexander geçen sene Tinder uygulamasından Rafael Díaz ile eşleştiğinde, bunun kendisini hem yeni bir eş, hem de yeni bir böbrek sahibi yapacağını tahmin etmiyordu.

Alexander 17 yaşındayken, kendisine, böbreklerindeki damarlara hasar veren, aynı zamanda görme ve işitme problemlerine yol açabilen Alport Sendromu tehşisi konuldu.

24 yaşındayken Alexander, böbrek fonksiyonlarının sadece %20’de olduğunu, ve bu nedenle böbrek nakline ihtiyacı olduğunu öğrendi. Yine aynı zamanlarda Alexander, Denver şehrine taşınıp fitness eğitmenliği yapmaya başladı ve Díaz’ın profilini “sağa kaydırdı.”

Çift birbirlerine aşık oldular, ve yaklaşık bir yıl sonra, 9 Nisan’da evlendiler.

Díaz, Alexander’ın bu sağlık problemini ilişkilerinin erken aşamalarından beri biliyordu ve Alexander’a organ donörü olarak uygun olup olmadığını öğrenmek istediğini söyledi.

İlk başta Alexander bu isteğe karşı çekinceli yaklaştı. Bu durumla ilgili Díaz’a: “Hayır, hayır, bunu düşünmen harika ama bunu yapmak zorunda değilsin” dediğini söyledi. Kendisi aynı zamanda durumla ilgili,

“Birlikteliğimizin çok erken dönemleriydi, ama bu konuyu açmaya devam ediyordu. Sonuç olarak birine organını vermek çok ciddi bir karar gibi hissettiriyordu.” Dedi.

Fakat Alexander’ın durumu kötüleşmeye başlayınca, Díaz bu duruma daha fazla dayanamadı ve uygun donör olup olmadığını öğrenmek için test olmaya karar verdi.

Diaz durumla ilgili, “Bunu yapabileceğimden emindim” ifadelerini kullandı.

“Alexander’a dedim ki, bunu istiyorum. Sen benim istediğim, benim aşık olduğum kişisin, bu yüzden bunu senin için yapabilirim.”

Díaz gerçekten de Alexander’a böbrek donörü olmak için mükemmel aday olduğunu öğrenince çok sevinmiş.

Çift, 13 Ağustos’ta Indiana University Health Methodist Hospital’da ameliyata girdiler. Operasyon başarılı geçti ve çift şu anda Alexander’ın ailesinin evinde dinlenip iyileşiyor.

Şu anda ikisi de bu durumdan dolayı çalışamadıkları için bir GoFundMe bağış kampanyası başlattılar.

Alexander, People gazetesine, ameliyattan sonra eşinin yüzünü gördüğü her defa ağlamaya başladığını söyledi.

“Ona ne kadar minnettar olduğumu gösteremem bile. Benim için o kadar büyük bir şey ifade ediyor ki bu, çünkü bence biri için yapılabilecek en büyük fedakarlığı yaptı. Bana daha iyi ve daha sağlıklı yaşayabilmem için bir organını verdi, ve bu o kadar harika bir şey ki.”

Díaz, organ donörü olmaya uygun olan herkesin kesinlikle bunu yapmasını önerdiğini ifade ediyor.

“Ailelere, insanlara yardım edebilirsiniz; onların hayatını değiştirip daha önce sahip olmadıkları fırsatları onlara verebilirsiniz. Eğer yapabiliyorsanız, kesinlikle yapın.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin