fbpx   .  

Araştırma: 35 Ülkedeki Erkeklerin Ortalama Cinsel Partner Sayıları Ortaya Çıktı, Türkiye İlk Sırada

35 ülke çapında yapılan bir araştırma, erkeklerin ortalama cinsel partner sayısını gözler önüne seriyor – ve ilk sırada Türkiye var.

Erkeklere yönelik bir ruh sağlığı platformu olan Manual’ın yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’deki erkeklerin ortalama cinsel partner sayısı 14,5. Yapılan bu çalışma LGBTİ+ erkeklere özel bir araştırma olmasa da, LGBTİ+ erkekleri de kapsıyor. 

 

Türkiye’den sonra en çok ortalama cinsel partner sayısına sahip olan erkekler listesinde Avustralya (13,5 cinsel partner ile) yer alıyor.

Dünya genelinde ise erkeklerin, hayatları boyunca birlikte oldukları ortalama cinsel partner sayısı 9.

 

Yeni Zelanda 13,2 ortalama cinsel partner sayısı ile listede üçüncü sırayı alırken, Amerika’da ve Birleşik Krallık’ta bu sayılar sırasıyla 10,7 ve 9,8. Listenin en altında ise Hindistan yer alıyor, bu ülkedeki erkeklerin hayatları boyunca birlikte oldukları ortalama cinsel partner sayısı ise üç.

Manual’ın Medikal Direktörü olan Dr Earim Chaudry, bu bulgulara karşılık olarak: “Bazı ülkelerdeki insanlar diğerler ülkelerdekilere kıyasla daha fazla ortalama cinsel partnere sahip olsa da, bu sayılarla kendinizi karşılaştırmamanız çok önemli” diye belirtiyor. Kendisi ayrıca: “Her zaman karşılıklı rızaya dayalı ve güvenli cinsel birliktelikler kurulmalı” derken, cinsel birliktelik kurulan partner sayısı ile bir erkeğin cinsel hayatından aldığı tatmin arasında bir bağlantının olmadığına da dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.