Bazı Hayranlar, Michael Myers’ın Yeni Filminde “Homofobik” Olduğunu Düşünüyor

 Bazı Hayranlar, Michael Myers’ın Yeni Filminde “Homofobik” Olduğunu Düşünüyor
Digiqole ad

“Halloween Kills” filminde eşcinsel çiftin dehşet verici bir cinayete kurban gitmesi, bazı korku filmi hayranlarının, filmin katili olan Michael Myers’in homofobik olduğunu söylemelerine sebep oldu.

Uzun süredir devam eden Halloween serisi, coğunlukla Myers ve dehşet dolu cinayetlerinin Strode Ailesi üzerindeki etkilerini işliyor – ve serinin yeni filmi olan “Halloween Kills” de bu gelenekten ayrılmıyor. Film 2018’de çıkan Halloween filminin devamı. Son film, maskeli katilin, filmin kahramanı olan Laurie Strode’un yanan evinde mahsur kalmasıyla bitmişti. 

Fakat filimin hayranlarının da yeni filmde öğrendiği üzere seri katil Myers, itfaiyecilerin yardımı ile yanan evden kurtuluyor ve dehşet veren cinayetler işlemeye devam ediyor.

Halloween Kills isimli bu yeni filmde Myers, çocukluğunda yaşadığı eve geri dönüyor ve bu evde artık eşcinsel bir çiftin yaşadığını görüyor. Evde yaşayan çift (isimleri Big John ve Little John), evlerine birinin girdiğini fark edip evde bu kişiyi arıyorlar. Ama hayatta kalmayı başaramayan çift, Myers’in cinayetine kurban gidiyor. Bahsi geçen bu sahne, Twitter’da olay yarattı ve bazı seyircilerin Michael Myers’in bu çifti öldürdüğü için homofobik olduğunu söylemelerine neden oldu.

Serinin hayranları ayrıca, Halloween Kills filmi ile yeni çıkan Chucky dizisinin LGBTİ+ bireylere karşı olan yaklaşımlarını karşılaştırdı. Yeni dizisinde bir sahnede katil oyuncak bebek Chucky, akışkan cinsiyetli ve kuir olan çocuğu kabullenip desteklediğini ifade ediyor.

The USA ve SyFy yapımı olan dizi, Jake adında, bit pazarından bilerek Chucky’yi satın alan bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Jake’in, erkek bir sınıf arkadaşından hoşlandığını yazdığı günlüğü okuduktan sonra, katil bebek ve Jake arasında bir yüzleşme sahnesi oluyor. Bu sahnede Chucky, kendisinin de kuir bir çocuğu olduğunu açıklıyor. Jake, oyuncak bebeğe “peki buna okey misin?” diye sorduğunda ise Chucky: “Ben bir canavar değilim Jake” diyerek cevap veriyor.

İnternette yarattığı bir takım şakayla karışık söylemlere rağmen Halloween Kills, serinin bir önceki filmi gibi oldukça başarılı oldu ve haftasonunun hasılat birinciliğini 50,4 milyon dolarlık açılışla kaptı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin