Editörün Seçtikleri Yaşam

Eşlerinden Ayrılan Eşcinsel Babalar, Çocuklarını Tek Bir Ailede Buluşturdu

GMag
Yazar: GMag

Bu eşcinsel babalar ve çocukları gerçek hayattaki Brady Bunch gibiler. Wayne Perez ve Gus Magallanes, eşcinsel olduklarını fark etmeden önce kadınlarla evlendiler. Perez’in iki oğlu, Lucas ve Logan; Magallanes’in de bir kızı oldu, Eva.

Sonradan ikisi de eşcinsel olduğunu farketti ve eşlerine bunu açıkladılar. 

Birkaç yıl sonra Magallanes ve Perez sosyal medyada tanıştı ve düzenli olarak internetten konuşmaya başladı. Perez Iowa’da, Magallanes de Nebraska’da yaşadığından uzun mesafeli bir ilişkiye başladılar.

Bir süre sonra aşık oldular ve eski evliliklerindeki benzerliklerinden dolayı bağ kurdular bu yüzden de Magallanes, Iowa’ya yerleşmeye karar verdi.

Bir süre sonra Eva da Iowa’ya taşındı ama Perez, Logan ve Lucas’ın velayetini eski eşiyle paylaşıyor. Çocuklar her iki haftasonundan birinde ve tatillerde eşcinsel babalarıyla kalıyor. 

Eski eşleriyle şu anki ilişkileriyle ilgili Perez:

“Tüm ilişkiler barışçıl ve dostça. Bu çocukların uyum sağlaması için ve her tarafta olumlu bir çevre oluşturmak için gerekliydi.”

Babalar dört yıldır birlikteler ve geçtiğimiz sene nişanlandılar. Düğünlerini bu sene sonbaharda yapmayı planlıyorlar. Çocukların alışma dönemi için Perez:

“Eva bana uymakta başlarda zorlandı ama ona kimsenin yerini tutmaya çalışmadığımı ve babası olmaya çalışmadığımı açıklayınca bizi kabul etti. Çocuklardan hiçbir şeyi saklamıyoruz ve sevgimizi bütün çiftler gibi çocuklarımızın önünde gösteriyoruz. Açık olmak, çocuklara eşcinsel olmanın sorun olmadığını ve hayatta sadece kadın-erkek ilişkileri olmadığını gösterdi. Çocukların soruları olduğunda onları cevaplıyoruz ve başka bir dünya görüşünü tanıtıyoruz.”

Perez cinselliğiyle mücadele eden ve mutlu olmadıkları evlilikler içinde olanlara da tavsiyeler verdi:

“Eşcinsel olduğunu açıklayan ve zaten çocukları olan erkeklere benzer hikayeleri ve geçmişleri olan partnerler bulmaya çalışmalarını tavsiye ederim. Yada çocukları olan ve yeni ilişkiler arayan eşcinsel erkekleri. Bu işleri daha anlaşılabilir ve finansal durumları daha kolay halledilebilir yapıyor.”

Eşcinsel babalar durumlarındaki en zor şeyin iki aileyi bir araya getirmek olduğuna inanıyor. Perez olsa başka bir büyük zorluğun aileleri hakkında meraklı olan diğer insanlara durumu açıklamak olduğunu söyledi:

“Bizim ailemiz aynı diğer aileler gibi. Ama biz mutluyuz ve tüm zorluklara sonunda değdi. Günün sonunda önemli olan şey birbirimizi sevmemiz.”

Eşcinsel babalar LGBT çiftler ve aile kurmaları hakkında olan ön yargıları da kırmak istiyor. 

“Aileler farklı olabilir ve biz eşcinsel erkeklerin beraber kalamadıkları, çocuk sahibi olamadıkları ve hayatı beceremedikleri algısını kırmak istiyoruz. En heyecan verici şey de çocuklarımıza herkesi kabul etmelerini ve normal diye bir şey olmadığı dersini öğretebilmek.”

 

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin