Evren Şimdi LGBT Dostu! Gökkuşağı Bayrağı Göklerde!

 Evren Şimdi LGBT Dostu! Gökkuşağı Bayrağı Göklerde!
Digiqole ad

Evren şimdi LGBT dostu!

İnsanların uzaya seyahat etme ihtimallerini araştırmak için, yeni bir sebep daha var! kar amacı gütmeyen kuruluşlardan biri, evreni LGBT dostu ilan etti.

Planting Peace ‘in son eşcinsel topluluğuyla dayanışma görüntüsü, yüksek bir balon ve GoPro kamerayla LGBT bayrağını yükseltmesi oldu. Düzenli olarak sosyal aktivizm alanında faaliyet gösteren ve LGBT haklarına dikkat çeken grup, gökkuşağı Bayrağını göklere yükseltmek için bir balon kullandı ve dünyanın 21.1 mil yukarısına çıkardı.

Bayrak yeryüzüne inmeden önce 3 saatten fazla havada kaldı. Planting Peace bunun, evrenin LGBT dostu olmasının bir sembolü olduğunu söyledi.

Planting Peace’in başkanı Aaron Jackson, ‘’LGBT bayrağını gökyüzüne göndermek bizim için bir onurdu, bu evrenin her yerinde cinsiyetler ve cinsel yönelimler için eşitlik gelene kadar, Planting Peace’in LGBT haklarını savunmaya devam edeceğinin bir göstergesidir.’’ dedi.

‘’Ben bir LGBT’li olup, mücadele içinde olan çocukların yıldızlara bakmasını, ve evrenin onlar için parladığını görmelerini, yalnız olmadıklarını bilmelerini çok istiyorum.’’

Son üç yıldır Planting Peace, LGBT aktivizmini ve görünürlüğünü sergilemede ilk sırada gelen oluşumlardan. 2013’te Kansas’ta kar amacı gütmeyen ‘’Eşitlik Evi’’, Westboro Baptist Kilisesi’nin karşısındaki gökkuşağı renkleriyle boyanmış binada oluşturulurken, yakınlarında Transseksüel Onur Evi de kuruldu. Bu evler kilisenin nefretine karşı, tam olarak onların karşısındalar ve eşcinsel insanlara güvenli bir yer sunmaya devam ediyorlar.

Organizasyon, LGBT karşıtı bağnazlığı önlemek için yapılmış billboard’un önde gelen sponsorlarından olmakla birlikte, eşcinsel karşıtı House Bill 2’i de kınadı.

Benzer bir şekilde Mart 2016’da LGBT bayrağının Antartika’da açılması da ‘’dünyanın ilk LGBT dostu kıtasını’’ gösteren bir girişim olmuştu.

Planting Peace’e yaptıkları her şey için teşekkür ederiz! bu gerçekten dikkate almaya değer bir şey.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin