Uganda Polisi “İllegal” Onur Yürüyüşünü Durdurdu

 Uganda Polisi “İllegal” Onur Yürüyüşünü Durdurdu

Members of Uganda’s gay and transgender community yell “we want peace” after police forced them to leave the gay pride festival in Entebbe, Uganda, Saturday, Sept. 24, 2016. Ugandan police on Saturday prevented organizers from holding a gay pride parade on the orders of a government minister who said such an event is illegal. (AP Photo/Katie G. Nelson)

Digiqole ad
Entebbe (Uganda) daki onur festivaline giden gay ve trans topluluk polis tacizinden sonra “barış istiyoruz” diğer bağırdı. 24 Eylül 2016 (AP Photo/ Katie G. Nelson)
Entebbe (Uganda) da gerçekleştirilecek onur festivaline giden gay ve trans topluluk, polis tacizinden sonra “barış istiyoruz” diye bağırdı. 24 Eylül 2016 (AP Photo/ Katie G. Nelson)                                                                                                                                                                                                                                     

Uganda polisi, Onur yürüyüşünün yasadışı olduğunu savunan hükümet bakanının emriyle, Onur yürüyüşü etkinliğinin organizatörlerini engelledi.

Uganda eşcinsel hakları lideri Frank Mugisha, Uganda başkenti Kampala’ya gelenlerin iki ayrı noktada, geçişlerinin polis tarafından engellediğini söyledi.

Mugisha, Victoria Gölü’nde Cumartesi günü gerçekleşecek etkinlik için gelen 100’den fazla LGBT üyesinin geri döndüğünü söyledi. Birçoğunun sonradan minibüslere sıralı yerleştirilerek polis tarafından Kampala’ya eşlik edildiğini dile getirdi.

‘Homoseksüelliğin sömürge düzeni yasa çerçevesinde suça dönüştüren Uganda, doğanın düzenine aykırı hareket ediyor’ dedi

2014 yılında anti-eşcinsel tasarıyı imzalayan Uganda başbakanı bazı eşcinsel eylemlere karşı ölüm cezasını önermişti. Bir mahkeme bu yasayı veto etti.

ssss

Mugisha, ‘Clinton’un abartılı anti-Trump reklamlarından biri, Trump’ın sözlerini dinleyen çocukları resmediyor. Gençlik izliyor. LGBT topluluğumuzu sunduğumuzda, yürüyüşler düzenlediğimizde, hatırlamalıyız ki diğerleri, ve o gökkuşağı tavanını kırmaya çalışan diğer ülkeler de izliyor. İzleyenler sadece LGBT’liler değil, o ülkelerin devletleri de bu faaliyetler sırasında, ne tür karışıklıklar çıkacak diye izliyorlar.

sssssssssss

Ve Uganda’lı LGBT’liler, bilin ki sizleri de gözlüyoruz. Tanınma hakkınız için savaşırken, size sevgimizi, umudumuzu ve desteğimizi gönderiyoruz. En iyi dileklerimizle. Gururla temsil edin.

xdfvc

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin