Facebook ve Instagram “Cinsel İfade Anlamına Gelebilecek” Bütün Emojileri Sansürlüyor!

 Facebook ve Instagram “Cinsel İfade Anlamına Gelebilecek” Bütün Emojileri Sansürlüyor!
Digiqole ad

Ayrıca profilinize artık OnlyFans veya JustForFans linklerinizi de koyamıyorsunuz.

Sansür, internette yaygın olduğu kadar gerçek de. Şimdi de Facebook ve Instagram, bizi cinsel ifadelerden mahrum bırakıyor.

Yetişkin endüstrisi haber sitesi XBIZ tarafından bildirildiği üzere, platformlar bu yaz Topluluk Standartlarını bir kez daha güncelledi.

Bu yeni kurallara göre, patlıcan veya şeftali emojileri, azgın durumlarda/yorumlarda cinsel ifade olarak kullanılamayacak. Ek olarak, kullanıcılar çıplaklık sansürlemek için emoji kullandıkları fotoğraflarını yayınlayamıyor ve kullanıcıları porno izlenebilen sayfalara yönlendiremiyorlar – evet, bu son kural biyografideki OnlyFans veya JustForFans sitelerine bağlı olan linklerin kaldırılması gerektiği anlamına geliyor.

Geçen yıl belirtildiği gibi, gönderiler ayrıca diğer koşullar arasında “cinsel roller, seks pozisyonları, fetiş senaryoları, (veya) uyarılma (azmalarına sebep olan) durumu” ifadelerini içermeyecek.

Bu güncelleme hakkında soru sorulduğunda, Facebook sözcüsü (Instagram’ın sahibi), XBIZ’e,

“Sözleşmenin kendisini veya onu nasıl uyguladığımız konusunda hiçbir şey değişmedi, sadece topluluğumuzu daha temiz bir hale getirmek için ‘dili’ güncelledik,” dedi. “Bu değişiklikleri, topluluk standartlarını sitemizde yayınlayarak kullanıcılarımızın farkında olmasını sağlıyoruz.”

Her ne kadar açıklaması sinir bozucu olsa da dediklerinin hepsi gerçekleşti. Aylardır, Instagram profillerini, OnlyFans ve JustForFans sitelerine bağlamanın yolu olarak kullanan kullanıcılar, herhangi bir uyarı görmeden Instagram’dan uzaklaştırıldı.

Görünüşe göre Instagram cinselliği platformundan uzak tutmak konusunda oldukça kararlı. Geriye cinsellikle ilgili yayınlara izin veren ve gittikçe büyüyen tek platform Twitter kaldı.

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

29 Paylaşımlar
Paylaş29
Tweetle
Paylaş
Pin