P&G’den Tarihi Karar: Daha Kapsayıcı Olmak Adına Always Pedlerinin Üzerinden Kadın Sembolünü Çıkardı!

 P&G’den Tarihi Karar: Daha Kapsayıcı Olmak Adına Always Pedlerinin Üzerinden Kadın Sembolünü Çıkardı!
Digiqole ad

Always’in üreticisi olan Procter & Gamble, transseksüeller ve kendini ikili sistemin dışında tanımlayanlar için daha kapsayıcı olmak amacıyla Always’in paketlerinden kadın sembolünü çıkardı.

CNN’in açıklamasına göre, Trans aktivistleri ve müttefikleri, şirketi simgeyi çıkarmaya teşvik etti – Venüs sembolü olarak da bilinen, altında çarpı işareti olan daire, ambalajdan çıkarıldı.

P&G Salı günü yaptığı açıklamada, “35 yıldan uzun bir süredir her zaman kızları ve kadınları şampiyon tuttuk ve buna devam edeceğiz” dedi. “Çeşitliliğe ve kapsayıcı olmaya da önem veriyoruz ve tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlamak için bitmeyen bir yolculuktayız.”

P&G yetkilileri, CNN’e yeni paketlemenin ne zaman piyasaya sürüleceğini söylemedi ancak Daily Mail, Always’in pazarlama personelinin açıklamasına göre yeni paketlerin Ocak ayına kadar mağaza raflarında olacağını yazdı.

Her ne kadar translar, kendini ikili sistemin dışında tanımlayan insanlar ve onların destekçileri bu hareketi memnuniyetle karşılasa da, homofobik (özellikle de anti-trans) bireyler, bu hareketi gerçek anlamda dünyanın sonu olarak görüyor.

Mail, “feministler” olarak nitelendirilen kadınların, değişimden dolayı rahatsız olduğunu ve düşmanca davrandığını belirtti. Önde gelen feministlerden Julie Bindel, “Şimdi kadınların cinsiyetinin tamamen ortadan kaldırılmasına şahitlik ediyoruz,” dedi. Gazetede diğer anti-trans feministlerin söyledikleri de bulunuyor. Ancak gerçekte birçok feminist kendini ikili sistemin dışında tanımlayanlara, transseksüellere destek oluyor.

Anti-LGBT sitesi LifeSite News de anti-trans yorumlarda bulundu. Mail’de yazılanlara büyük ölçüde dikkat çekti ancak makalenin yazarı Doug Mainwaring, “erkek olduğunu iddia eden ‘trans’ kadınların altında ezildiklerini” yazdı. Mainwaring diğer makalelerinde, Fox News Channels’ın da LGBT dostu olduğuyla ilgili mantıksız şeyler yazdı.

Şimdi de, Now the End Begins (Şimdi Son Başlıyor) isimli bir site, İsa Mesih’in geri geldiğini, hepimizin bildiği şekilde dünyanın sonunun yaklaştığını ve sağcı Hristiyanlar haricinde herkesin lanetleneceğinin tahmininde bulunuyor. Sitenin makalesinde, “Erkek veya kadın olmak üzere sadece iki cinsiyet vardır. Tanrı tam olarak insanları bu şekilde yaratmıştır ve bu şekilde kalacaktır,” yazıyor. “Bu şeytanlığa izin verdiği için P&G’ye yazıklar olsun! Umuyorum ki milyonlarca insan o karışık, cinsiyetsiz ürünlerinizi almayı bırakır!”

Site aynı zamanda değişimin, “transseksüel bir ‘kadın’ olan erkeklerin sembol tarafından hakaret edilmiş ve alınmış hissetmeleri” sebebiyle yapıldığını da iddia ediyor. Site, ürünleri boykot etmek için herkese seslenmeyi de ihmal etmiyor ancak olacak olan şey şu: Ürünün kullanıcıları satın alıp kullanmaya devam edecek, transseksüeller ve kendini ikili sistemin dışında tanımlayanlar ise kendilerini biraz daha ‘dâhil’ hissedecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin