Haberler Sinema

Fantastic Beasts: Dumbledore ve Grindelwald Aşkı Göründü

GMag
Yazar: GMag

Fantastic Beasts’in yeni filminde, tam adıyla yazmak gerekirse Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald’ta ilk defa Harry Potter dünyasından bir karakterin gay yönü seyircilere yansıyacak. Asıl soru işareti ise, filmin büyük canisi Gellert Grindelwald, Dumbledore’un sevgilisi miydi?

2016 yapımı Fantastic Beasts and Where To Find Them’in devamı olan film, izleyicileri 1927’ye geri götürüyor ve genç Dumbledore rolündeki Jude Law göz kamaştırıyor.

Voldemort’un bir başka modeli Grindelwald’ı ise Johnny Depp canlandırıyor ve fragman bir aşk hikayesine göz kırpıyor.

Dikkat! Yazının bu noktasından sonra spoiler içerebilir.

Peki Dumbledore ve Grindelwald gay aşıklar mıydı?

Bunu söylemek mümkün. Filmdeki akışa göre, ikili gençliklerinde kardeşten daha yakın olarak anlatılıyor. Fakat bu yakınlığın seviyesi tam olarak detaylandırılmıyor. 

Filmin son fragmanında ise, Dumbledore filmin diğer baş karakterlerinden Newt Scamander’ı, Grindelwald’ı yakalamak üzere görevlendiriyor. Scamander’ın “Neden peşinden sen gitmiyorsun?” sorusuna ise Dumbledore,”Grindelwald’a karşı hamle yapamıyorum.” yanıtını veriyor. 

Fragmanda dikkat çeken bir başka sahne de, Dumbledore’ın Erised Aynası’na baktığı sahne. J.K. Rowling’in tabiriyle “bakan kişinin en derin tutkularını gösteren” ayna, Dumbledore’a Grindelwald’ı gösteriyor. 

Rowling 2007 yılında Dumbledore için aşağıdaki ifadeleri kullanmıştı:

“Dürüst olmak gerekirse… Dumbledore’u her zaman gay olarak düşündüm.”

“Dumbledore Grindelwald’a aşıktı. Grindelwald kim olduğunu göstermeye başladıkça bu hisse korku eklendi.”

Entertainment Weekly dergisine verdiği bir röportajda Jude Law, “(Dumbledore ve Grindelwald) İkilinin yoğun bir ilişkisi ve karışık bir geçmişi olduğu gün gibi ortada.” demişti.

“Grindelwald, Dumbledore’un merkezine oturmuş durumda. Tutkularından da öte, en karanlık yanını ifade ediyor.”

Yönetmen David Yates: “Dumbledore ve Grindelwald gençken tutkulu bir birliktelik içindeydi. Birbirlerinin fikirlerine, ideolojilerine, her şeylerine aşık oldular.”

Ağır spoiler! 

Dumbledore ile Grindelwald arasında gay ve ateşli bir ilişki olması çok yüksek bir ihtimal. 

İşleri daha ilginç kılan ve karmaşıklaştıran ise, ikilinin gençliklerinde “birbirlerine asla zarar vermemek üzere” büyülü bir anlaşma yapmış olmaları. 

Yorum Yaz

21 Paylaşımlar
+1
Paylaş21
Tweetle
Paylaş
Pin