İzleyin: Bu Güçlü Kısa Film Genç Transların Sorunlarını Anlatıyor

 İzleyin: Bu Güçlü Kısa Film Genç Transların Sorunlarını Anlatıyor
Digiqole ad

Aktör, yönetmen ve aktivist Jake Graf, genç transların karşılaştığı problemlere ışık tutmak üzere bir kısa film çalışmasına imza attı. 

Geçtiğimiz Salı günü yayınlanan “Listen” (Dinle) günümüzde bir çok trans için ne yazık ki çok da yabancı olmayan muhtelif senaryoları ele alıyor. 4 buçuk dakikalık filmde, zorbalığa maruz kalan, dalga geçilen ve olduğu kişi gibi davrandığı için dışlanan translar yürek burkuyor. 

HuffPost’a konuşan Graf:

“Eğer size kim olduklarını söylüyorlarsa, farklı şekilde giyinmek istiyorlarsa, zorbalık gördüklerinden bahsediyorlarsa, yardıma ihtiyaçları var demektir. Seslerinin duyulmasına ihtiyaçları var. Kim olduklarını biliyorlar, bundan şüphe duymak yerine bunu kabul etmek gerekiyor.”

2018 Graf için önemli bir yıl oluyor. Mart ayında İngiliz ordusunun en yüksek rütbeli trans mensubu Hannah Winterbourne ile evlenen yönetmen, profesyonel anlamda da önemli çalışmalara imza attı. “Colette”de, Keira Knightley’nin karşıt karakterini canlandıran Graf, Sundance Film Festivali’nde büyük takdir topladı.

“Listen” ise Graf’ın en güncel işi ve zaman ilerledikçe daha da değerleneceğe benziyor. Graf geçtiğimiz yıldan beri genç transların problemlerini yakından inceleyebilmek için aktivistler ile çalışıyor. 

“Trans bireyler ezelden beri varlar ve bir yere gitmeyecekler.”

“Susmayacağız, yılmayacağız ve mücadeleye devam edeceğiz. Sesimizi duyuracağız. Duyarsızlığa ve uyuşukluğa yer yok.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin