Lezbiyen Bir Kadın “Femme” Kelimesi Heteroseksüellere Satılıyor!”

 Lezbiyen Bir Kadın “Femme” Kelimesi Heteroseksüellere Satılıyor!”
Digiqole ad

Lezbiyen ve bir giyim mağazası çalışanı, “Femme” kelimesini heteroseksüellere pazarlamaya çalıştıklarını iddia ettiği markalara savaş açtı.

İlk olarak; Topshop, H&M, Urban Outfitters ve Mango gibi mağazaları ziyaret ederek bu sözcüğü içeren ürünlerin fotoğraflarını çekmeye başladı.

Beverly, “Femme” kelimesinin zamanından beri LGBTler tarafından kullanıldığını, bunu anlayamayacak insanların bu yazılı kıyafetleri giymemesi gerektiğini savundu ve bunu markalara yazılı olarak şikayet etti. Ve sosyal medyada şikayetlerini şu şekilde dile getirdi;

“Femme” kelimesinin LGBTlere özgü bir geçmişi ve anlamı var. Bunu heteroseksüel insanların kullanması gereksiz. Bu sözcüğün bir moda ifadesi olarak kullanılması ise haksızlık. Mağazalar sözcüğün ne anlama geldiğini anlamıyor, anlasalar da umurlarında değil. Belli bir grup insana özel bir anlam taşıyan ve bunlarla alâkalı olmayan insanlara “satılmaya” çalışan bir kelime bu. Bundan sonra göğsünde “Femme” yazılı bir tişörtle gezeni gördüğümde onu LGBT olarak yorumlayacağım, öyle olup olmaması umrumda değil.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Paylaşımlar
Paylaş11
Tweetle
Paylaş
Pin