Filipinler’in ilk Kuir İnternet Dizisi Hello Stranger Büyük İlgi Gördü

 Filipinler’in ilk Kuir İnternet Dizisi Hello Stranger Büyük İlgi Gördü
Digiqole ad

Hello Stranger isimli dizi, liseli Xavier (Tony Labrusca) ve Mico (JC Alcantra) isimli iki karakterin karmaşık aşk hikayesini konu alıyor. İkili, bir projede birlikte çalışmak zorundadır ve Xavier’in bu dersten kesinlikle geçmesi gerekmektedir. Her ne kadar koronavirüs sebebiyle ikili Zoom üzerinden görüşmek zorunda kalsa da birçok çiftin yaşadığı şeyleri yaşar. Bunlar arasında ilgisizlik, fazla ilgi duymak, arkadaşlık, sevmek ve en önemlisi aşk bulunmaktadır.

View this post on Instagram

Me watching the #HelloStrangerTrailer

A post shared by Black Sheep (@black_sheepph) on

Mico, kitap kurdudur ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever. Xavier ise spor delisidir ve bir kız arkadaşı vardır. Bu yüzden her ne kadar ikilinin pek ortak noktası olmasa da çalıştıkları ve birlikte oldukları zaman sebebiyle ikili arasında bir yakınlaşma oluşur. En sonundaysa birbirlerine karşı farklı duygular hissetmeye başlarlar. 

Hello Stranger’ın yönetmeni Petersen Vargas, bu diziyle birlikte internet üzerinde geçen modern bir hikaye anlatmak ve Filipinli kuirlere görünürlük kazandırmak istediğini söyledi. 

Dizinin yönetmeni Vargas ise Out ile röportajında şunları söyledi,

“Bu jenerasyondaki kuir hikaye anlatıcıları, çok sayıda bağımsız filmler yapıyor, bu filmlerle birlikte benim yaptığım türde internet dizilerinin de sayısı artıyor ve daha ulaşılabilir hale geliyor. Bu yüzden Filipinli içeriklerde kuir karakterlerin daha çok görünür olacağını umut ediyorum.”

Sekiz bölümlük internet dizisinin yedi bölümü, YouTube üzerinden yayınlandı. Hello Stranger’ın heyecanla beklenen sekizinci ve final bölümününse bu hafta yayınlanması planlanıyor. Hello Stranger, hikayesi ve kuir Filipinlilere bir ses olması sebebiyle internet ortamında oldukça popüler hale geldi ve milyonlarca görüntülenme almayı başardı. Dünyanın her bir yanında Hello Stranger’ın hayranı bulunur hale geldi. 

Ayrıca geçtiğimiz günlerde dizinin yönetmeni, diziye devam niteliğinde bir film çekileceğini söyledi. Dizi, koronavirüs sebebiyle genellikle Zoom üzerinden çekilmiş olsa da devam filminin bu şekilde çekilmeyeceği duyuruldu. Yani, dizinin yıldızları devam filminde fiziksel olarak bir araya gelecek ve etkileşimde bulunacak.

Vargas, dizideki çift hakkında,

“Umarım ikisi birçok insana ilham vermeye devam eder. Umarım yarattığım çift, insanları güçlendirir ve insanların kendilerini olduğu gibi sevecek biçimde etkilemeye devam eder. İşte film yapmanın veya karakter yaratmanın en güzel yanı budur. Yarattığınız film veya karakterler, kurgudan bile öteye giderek insanların kalbine ve zihnine dokunabilir ve orada yaşamaya devam edebilir.” Dedi.

Hello Stranger’ın final bölümü 19 Ağustos Çarşamba günü Black Sheep’in YouTube kanalında yayınlanacak. Ayrıca dizinin ilk bölümünün fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin