fbpx   .  

Football Manager Tarihinde İlk Kez Kadın Futbol Takımları da Yer Alacak

Kadın futbol takımları nihayet Football Manager’a dahil edilecek.

Geliştirici Sports Interactive ve yayıncı Sega, takımları seriye eklemek için yıllık bir proje üzerinde çalışmaya başladı.

 

Henüz kesin bir tarih olmasa da kadın takımlarını bir an önce eklemeyi hedefliyorlar.

Dahası, kadın takımları erkek takımlarından ayrı olmayacak. Bunun yerine yöneticiler her iki ekibin de kontrolünü ele geçirebilecek ve aralarında sorunsuz bir şekilde hareket edebilecek.

 

Geliştirici, kadın takımlarının özgün bir şekilde ve dizinin mevcut ayrıntı ve gerçekçilikliğiyle temsil edilmesini sağlamaya kendini adamış durumda.

Sports Interactive Stüdyo Direktörü Miles Jacobson,

“FM’in bağımsız bir kadın futbolu versiyonunu yapmakla hiçbir ilgimiz yok. Yaptığımız şey, FM’e kadın futbolunu eklemek.” dedi.

“FM’e kadın futbolunu eklemenin milyonlara mal olacağını ve sağladığı kısa vadeli getirinin minimum olacağını biliyoruz. Ama mesele bu değil. Şu anda kadın futbolu için bir cam tavan olduğunu gizlemek mümkün değil ve bunu kırmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Herkes için eşitliğe inanıyoruz ve çözümün bir parçası olmak istiyoruz. Kadın futbolunu erkek futboluyla eşit konuma getiren sürecin bir parçası olmak istiyoruz. Bu konuda yalnız olmadığımızı biliyoruz – Sky ve BBC’nin yakın zamanda İngiltere’de WSL ile yaptığı tarihi TV anlaşması bunun kanıtı – ancak kadın futbolunu hak ettiği yere getirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya niyetliyiz.”

Bir blog gönderisinde Jacobson, stüdyonun Football Manager planları hakkında daha fazla ayrıntıya girdi.

İlk olarak ekip, dizi için 28 yıl süren kapsamlı bir kadın futbolu küresel veritabanı oluşturacak.

Ayrıca, yeni hareket yakalama ile oyuncular için yeni 3D modeller oluşturacaklar.

Sonra farklı transfer sistemi var; adet döngülerinin ve hamileliğin etkisi; cinsiyete özgü dil; ve daha fazlası.

Ancak gönderinin uzunluğu Jacobson’ın ve stüdyonun bu Football Manager projesine bağlılığının kanıtı.

Chelsea FC Women menajeri Emma Hayes, haberi yorumladı.

“Kadın futbolu, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların hayal gücünü ele geçiriyor ve seyirci sayıları ve yayın anlaşmaları açısından büyük adımlar atıyoruz” diyor.

“Kadın oyununun bir sonraki seviyeye ulaşması için, ayrı ve farklı bir şey olarak değil, futbol dünyasının ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilmesi gerekiyor. Gelecek nesillerin futbolun “kadınlar” ve “erkekler ” diye ayrılmadığı bir dünyada yetişmesini istiyoruz. Sports Interactive ekibinin Football Manager için sahip olduğu iddialı plan, bizi oraya götürmede büyük rol oynayacak.”

Bu yılın başlarında Sports Interactive, oyuna Football vs Homophobia dijital afişlerini eklemek için Pride Sports ile ortaklık kurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.