Dünya Popnografi

Freddie Mercury Prenses Diana’yı Drag Kostümüne Bürümüş

GMag
Yazar: GMag

Birtakım kaynaklar, Freddie Mercury’nin Prenses Diana’yı Vauxhall Tavern adlı gay bara gizlice girebilmesi için drag queen kılığına soktuğunu ortaya çıkardı.

Bu yeni bilgi Cleo Rocos’un Sunday Times’da yayınlanan otobiyografisi esnasında başından geçen bir olayı anımsamasıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Rocos o gece mekâna Prenses Diana, Freddie Mercury ve komedyen Kenny Everett ile birlikte gitmiş. Dediğine göre dörtlü Kenny Everett’in Londra’daki evinde hep beraber bir şeyler içtikten sonra bir bara gitmeye karar vermiş.

Queen grubunun solisti Freddie Mercury de geldikten sonra üçlü, bara gizlice girebilmesi için Diana’ya bir asker ceketi, saçlarını gizleyen deri bir başlık ve bir pilot gözlüğü giydirdi.

Rocos olayla ilgili: “Loş ışıkta ona şöyle dikkatlice bir baktık ve dedik ki modern dünyanın en ünlü ikonunu şu an yalnızca uçukça giyinmiş eşcinsel bir erkek sanacaklar.” ifadesinde bulundu.

Vauxhall Tavern adlı gay bara ulaştıklarında olanları şöyle anlatıyor: “Mekân tıklım tıklımdı. Bara ulaşana kadar akla karayı seçtik çünkü insanlar durmadan gelip bizi keyifle selamlıyorlardı. İnanılmaz derecede korkunçtu ama gariptir, çok da heyecan vericiydi. Yanımıza ne zaman deri kıyafetli ve tüylü bir vücut yaklaşsa yüreğimiz ağzımıza geldi ama tek bir kişi bile Diana’yı tanımadı.

“Bara ulaşıncaya dek deri kıyafetli insanlar ve deri tangalar arasından zar zor ilerleyebildik. Yaramaz küçük çocuklar gibi birbirimizi dürtüp duruyorduk. Diana ve Freddie kıkırdıyordu, derken Diana beyaz şarap ve bira sipariş etti. Sipariş geldikten sonra birbirimize baktık, tek yürek olmuş ve bu maceradan galip çıkmıştık. Başardık!”

“Bir bara gitmek bizim için hiç bu kadar eğlenceli ve komik olmamıştı. Sonra mekânı hızla terk ettik, bir taksi çağırdık ve Diana’yı Kensington Sarayı’na geri yolladık. Dışarıdaki kuyrukta mutlu mesut bekleyen kraliçelerin, vedalaştıkları kişinin ‘kupa kızı’ olduğuna dair en ufak bir fikirleri yoktu. Tek bir insan bile kim olduğumuzu fark etmedi.”

90’lı yılların başında HIV ve AIDS, histeri ve önyargı ile karşılanıyorken, Diana, İngiltere’nin önde gelen HIV ve AIDS kampanyasının sesi olan National AIDS Trust’ın destekçiliğini üstlendi.

1991 yılında kurumun destekçiliğini üstlenen Diana, 1997 yılında vefat edene dek National AIDS Trust’ın destekçisi olarak kaldı.

Freddie Mercury 1991 yılında AIDS kaynaklı komplikasyonlar sebebiyle vefat etti.

Yorum Yaz

17 Paylaşımlar
+1
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin