Freddie Mercury’nin Asistanı: Freddie, Ölümünden Önce İlaç Almayı Bırakmıştı

 Freddie Mercury’nin Asistanı: Freddie, Ölümünden Önce İlaç Almayı Bırakmıştı
Digiqole ad

Freddie Mercury’nin asistanı, rock yıldızının ölümünden önceki haftalarda ilaç almayı kestiğini ve böylece hastalığın “kontrolünü” sağladığını iddia ettiğini söylüyor. İngiltere’deki talk show Lorraine’e katılan Peter Freestone, Mercury’nin ölümünün yakın olduğunun farkında olduğunu söyledi.

Freestone, Londra’daki Royal Opera House’da çalışırken Mercury ile tanıştı ve HIV’e bağlı enfeksiyonlardan 1991’de ölene kadar onun için çalıştı. Lorraine, Mercury’nin “Ölümünden iki hafta önce onu hayatta tutan ilaçları daha fazla almamaya karar verdiğini” söyledi.

“Her ne kadar hastalık onu öldürüyor olsa da kontrol altındaydı,” dedi Freestone.

Freestone ayrıca, süperstarın 1979’da “Crazy Little Thing Called Love” ve “Bohemian Rhapsody”i söylediği Royal Opera House’da tanışmalarını da anlattı: “Performansının sonrasında tanıştık ve her şey harikaydı. Oldukça kibardı ve kendisi gerçek bir beyefendiydi. Beni Opera House’da gördüğünü söyleyince kostümlere bakıyor olduğumu açıklamam konuşmanın sonu oldu ama çok sıcakkanlıydı.”

Mercury’nin bir zamanlar asistanlığını yapmış Freestone, patronu Mercury ile ilgili iyi anılarla dolu. Freestone, “Daha önce de söyledim ve hep söyleyeceğim: O, herkesin isteyeceği en kibar, en cömert ve en sadık arkadaştı. Arkadaşları için her şeyi yapar, arkadaşları da onun için her şeyi yapardı.”

Geçen sene Bohemian Rhapsody, Queen’in unutulmaz vokali Mercury’nin yükseliş hikayesini biraz hatalı da olsa anlatarak gişede 900 milyon dolardan fazla hasılat yaptı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin