Frozen’ın Yönetmeni Sonunda Elsa’nın Cinselliğinden Bahsetti

 Frozen’ın Yönetmeni Sonunda Elsa’nın Cinselliğinden Bahsetti
Digiqole ad

Elsa’nın sonunda bir kız arkadaşı olabilir! 

Frozen çıktığından beri filmin hayranları devam filminde Elsa’nın bir kız arkadaşı olması için çağrıda bulunuyorlar. Elsa’ya kız arkadaş bulmak için hayranların açtığı imza kampanyalarına binlerce imza atıldı. 

Popüler karakteri seslendiren sanatçı Idina Menzel’in, Elsa’nın lezbiyen olmasını çok heyecan verici bulmasına rağmen yapımcılardan hiç ses çıkmamıştı, ta ki şimdiye kadar. Huffington Post’la yaptığı bir röportajda filmin yardımcı yönetmeni Jennifer Lee, Elsa’nın cinselliği hakkındaki dedikoduları duyduğunu söyledi.

“Filmimiz hakkında insanların düşündüğü ve söylediği her şeyi çok seviyorum. Diyalog yaratıyor olması Elsa’nın ne kadar muhteşem bir karakter olduğunu gösteriyor. Bu konuşmaların bir parçası olabilmenin bizim için anlamı büyük. Bu konuda çok konuşmalar yapıyoruz ve çok özenliyiz. Elsa kendi kendisini yazan bir karakter. Nereye gideceğimize bakacağız.”

Disney son filmlerinde içerdiği bazı LGBT anlar sebebiyle övgü topluyor. 2017’de tekrar çekilen The Beauty and The Beast’te LeFou başka bir erkekle dans ederken görüldü ve sahne ‘özel bir gay anı’ olarak nitelendirildi. 

Bununla beraber 2016’de çıkan Finding Dory lezbiyen bir çifti içermişti ve iddiaya göre Disney, lezbiyen bir prensese açık olduğunu belirtmişti. Bu sırada Disney Channel’de bir dizide eşcinsel bir karakterin eşcinsel olduğunu açıklaması da tarihe geçmişti.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 Paylaşımlar
Paylaş16
Tweetle
Paylaş
Pin