İzleyin: Yıldız Futbolcular, ‘Kick It Out’ Kampanyası Kapsamında Homofobiye Seslerini Yükseltti

 İzleyin: Yıldız Futbolcular, ‘Kick It Out’ Kampanyası Kapsamında Homofobiye Seslerini Yükseltti
Digiqole ad

İngiltere Premier League’den futbolcular Kick It Out kampanyası için çekilen bir reklam filminde bir araya geldiler. Yeni video, futbol maçları ve taraftarlar çevresinde dönen homofobi, transfobi ve bifobiyi kovmayı amaçlıyor. Futbolcular ezeli rekabetlere her türlü taraftar için bir araya gelmişler gibi görünüyor.

Bir dakikalık reklamda Danny Welbeck, Eden Hazard ve Juan Mata gibi futbolcular, bu güzel oyunun herkes için olduğunun altını çiziyorlar.

Videoda 20 Premier League takımından 24 oyuncu bir araya geldi. Premier League dünyadaki en iyi futbol ligi olarak biliniyor. Manchester United’ın ve Belçika Milli Takımı’nın oyuncusu Eden Hazard ‘Küfürlü tezahürat iyi bir şey değil ve herkesi etkiliyor.’ dedi. Bu sırada reklam boyu şu mesaj geçiyor: LGBT taraftarların futbolda hoş karşılanmıyor sanabilirsiniz. Hoş karşılanıyorlar.

Kick It Out kampanyası için ilk defa bu kadar üst düzey futbolcu bir araya geldi. Daha önce oyuncular desteklerini göstermek için gökkuşağı renkli kol bantları takmışlardı. Kick It Out sözcüsü şunları söyledi:

“Kick It Out, futbolda LGBT dahiliyeti için uzun zamandır kampanyalar yürütüyordu. LGBT ayrımcılığına karşı 20 kulübü de bir araya getirebilmemiz harika. Bu oyunun kolektif gücünün oyunda yeri olmayan davranışları yok etmek için kullandığını gösteriyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin