fbpx   .  

Gay Barı Yakmaya Çalışan Saldırgan 4 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı! 

Seattle’da yaşayan 26 yaşındaki Kalvinn Garcia, Queer/Bar adlı LGBTİ+ gece kulübü ve barı yakma girişimiyle ilgili suçlamaları kabul etmesinin ardından dört yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Adalet Bakanlığı’na göre Garcia, 24 Şubat 2020 tarihinde Queer/Bar’ın arkasındaki ara sokakta bulunan bir çöp konteynerini ateşe verdiğini itiraf etti. Polis hemen olay yerine geldi ve Garcia bir memura “kuir” kelimesinden nefret ettiğini ve barın tabelasının kendisini öfkelendirdiğini söyledi.

Görevliye, “Toplumumuzda bir grup eşcinselin olmasının yanlış olduğunu düşünüyorum” dedi. Savcıya göre saldırgan, birkaç hafta sonra birisine Queer/Bar’daki insanların içeride mahsur kalmasını ve yangın sırasında zarar görmesini istediğini söyledi.

 

Garcia, federal kundaklama suçunu nefret suçları kapsamında değerlendirerek suçlu bulundu ve 48 ay hapis ve üç yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı.

ABD Savcı Vekili Tessa M. Gorman yaptığı açıklamada, “Bay Garcia, LGBTİ+ topluluğumuzun üyelerine duyduğu nefret nedeniyle 100’den fazla insanın hayatını tehlikeye attı” dedi. “Cinsellikleri veya cinsiyet kimlikleri nedeniyle insanlara yönelik nefret eylemlerini soruşturmak ve kovuşturmak için federal, eyalet ve yerel ortaklarımızla birlikte özenle çalışıyoruz. Bu çalışma bir önceliktir çünkü bu nefret suçlarının etkisi toplumlarda kalıcı olabilir ve hedef alınan toplumun üyelerini haftalar, aylar veya yıllar sonra travmatize edebilir.”

FBI Özel Ajanı Richard A. Collodi “Amerika Birleşik Devletleri’nde hiç kimse cinsel yönelimi ya da cinsiyet kimliği nedeniyle güvenliğinden endişe etmemelidir” dedi. “FBI’ın ve ortaklarımızın tüm insanların medeni haklarını korumak için sürdürdüğü çalışmalardan gurur duyuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.