Gay ve Biseksüel Gençler, Tanışma Uygulamalarını Seks İçin Değil, Sevgili Bulmak İçin Kullanıyor

 Gay ve Biseksüel Gençler, Tanışma Uygulamalarını Seks İçin Değil, Sevgili Bulmak İçin Kullanıyor
Digiqole ad

Yeni bir çalışma, eşcinsel ve biseksüel gençlerin arkadaş ve sevgili bulmak için yetişkin arkadaşlık uygulamalarını kullandığını ortaya çıkardı.

Northwestern Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, genç erkeklerin %50’sinden fazlasının, bir partnerde seksten daha fazlasını buldurmayı amaçlayan Grindr ve Scruff gibi uygulamaları kullandığı ortaya çıktı.

Amerika’da 200 deneyimli genç erkeğin bilgilerini kullanarak, uygulamaların sadece rastgele sevişmeler için kullanılmadığını tespit ettiler.

Araştırmanın yazarı Dr. Kathryn Macapagal, şunları söyledi;

“Bu çalışmada gençler, hayatlarında neler olup bittiği ile ilgili olarak birilerinin dikkatini çekme konusunda ve bu uygulamaların cinsel gelişiminde ve açılmalarında nasıl bir rol oynadığı konusunda çok heyecanlıydı. Bu uygulamaları kullanan gençler aynı zamanda Facebook, Instagram ve Tinder üzerinde de partner arıyorlar. Grindr gibi bir uygulama kullanıyorsanız, karşınızdaki kişiyle cinsel ilişkiye girme olasılığı daha yüksek oluyor. Ama aynı zamanda bu insanlarla cinsel ilişkiye girmiş olsanız da, bu ilişkilerin arkadaşlığa veya sevgililiğe dönüştüğü de oluyor. Yani gençlerin bu uygulamalardan sadece cinsel ilişkiden çok daha fazlasını aldıklarına dair bazı kanıtlar var.”

Çalışma ayrıca, bu uygulamaları kullanan gençlerin cinsel sağlık hizmetlerine erişimlerinin daha muhtemel olduğunu da ortaya çıkardı.

Macapagal şöyle devam etti;

“Eşcinsel ve biseksüel genç erkekler, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gençler arasında HIV enfeksiyonlarının yaklaşık üçte ikisini oluşturuyorlar, ancak ne yazık ki cinsel eğitim ve onların ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş HIV koruması neredeyse hiç yok.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin