Dünya Haberler

Papa Francis Eşcinsel bir Erkeğe; “Tanrı Seni Böyle Yarattı ve Seni Bu Şekilde Seviyor” Dedi!

GMag
Yazar: GMag

Bir rahibin cinsel tacizine maruz kalan bir erkek; Papa Francis’in ona Tanrı’nın eşcinsel yaptığını ve hem Papa’nın hem de Tanrı’nın onu bu şekilde sevdiğini söylediğini söyledi.

Juan Carlos Cruz, geçtiğimiz ay Vatikan’da Papa ile birlikte üç gün geçirdi ve çocukken yaşadığı cinsel tacizi anlattı. Onu taciz eden erkek Fernando Karadima, 2011’de Vatikan tarafından suçlu bulundu ve Cuma günü, Şili’deki 31 aktif piskopos Papa’ya istifasını sundu.

Cruz, konuşmaları şu şekilde anlattı;

“Bana dedi ki; ‘Juan Carlos, senin eşcinsel olman önemli değil. Tanrı seni böyle yarattı ve böyle seviyor. Papa seni böyle seviyor. Olduğun kişi olduğun için mutlu olman gerekiyor.’ “

Vatikan sözcüsü Greg Burke de şu açıklamayı yaptı;

“Aslında normalde Papa’nın özel konuşmaları hakkında yorum yapmıyoruz.”

Cruz, cinsel yönelimi meselesinin, bazı piskoposların onu taciz edilmesi hakkında yalan söyleyen bir sapık olarak göstermeye çalışması nedeniyle ortaya çıktığını söyledi.

Papa Francis, eşcinsellik hakkında önceki papalardan daha ilerici bir görüş sergiliyor. 2013 yılında Vatikan’da “eşcinsel lobisinin” varlığı sorulduğunda kendisinin cevabı; “Ben kimim ki yargılayacağım?” olmuştu.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin