Gay Çifti ‘cinsel yönelimlerini değiştirmeleri’ İçin Kiliseye Kitleyerek Ayin Yaptılar!

 Gay Çifti ‘cinsel yönelimlerini değiştirmeleri’ İçin Kiliseye Kitleyerek Ayin Yaptılar!
Digiqole ad

Annesini gururlandırmak için kiliseye giden genç, tuzağa düşürüldü!

Gay çift, kilise cemaati tarafından saldırıya uğradıklarını ve heteroseksüel olmaya zorlandıklarını söyledi. 23 yaşındaki Sean Cormie, Blackwell – Oklahoma’daki ailesine gay olduğunu açıkladı. O zamandan beri ailesi, Sean’ı ve erkek arkadaşı Gary Gardner’ı kendileriyle birlikte kiliseye götürmeye çalışıyordu.

Sean, 8 Eylül tarihinde kiliseye gitmeye ikna oldu. Oklahoma News 4’e konuşan genç, daha önceden bu kiliseyi ibadet etmek için ziyaret ettiğini ve bu sefer de annesini gururlandırmak ve mutlu etmek için gittiğini ifade etti.

Fakat kilisedeki ibadet aşaması aslında bir tuzaktı. İbadet ediyorlarmış gibi başlayan prosedürün devamında, amacın aslında çok farklı olduğu ortaya çıktı.

Gardner, “Sean’ın ailesi bizim üzerimizden sürekli ayinler yapıyor, ve gittikçe daha da şiddetleniyorlardı” dedi.

Papaz ise “Bu yaptığınız bir günah ve iğrenç bir bir şey, bunun farkına varmalısınız. Uyanın ve yaptığınız günahın bilincinde olun” diye genç çifte baskı uyguluyordu.

Gardner kiliseden nispeten uzaklaştırılsa da, Cormie zorla tutulduğu kilisede üvey babası tarafından zorbalık gördü. Kiliseden 12-15 kişilik bir grup, Cormie’yi kilisede zorla tutup cinsel yönelimini değiştirmesi için ayinlerine devam ettiler.

News 9’a konuşan Gardner:

“Sean’ı havaya kaldırıp tekrar yere devirdiler ve ayin yapmaya başladılar. Onlar bunu yaparken Sean yaralandı ve bilincini kaybetti” diye ekledi.

“Onlar beni tutup ayin yaparken, tek yapabildiğim şey ağlayarak merhamet istemekti” diyen Cormie, kız kardeşinin çabaları sayesinde kilisedeki zulümden kaçabildeğini açıkladı. Cormie’nin kız kardeşi, muhakeme yetisinin kilise çalışanlarında değil Tanrı’da olduğunu, ve Tanrı’nın Sean’ın içinde olduğunu hatırlatarak erkek kardeşine cesaret verdi.

Cormie’nin erkek arkadaşı, doğal olarak kiliseyi kapattırmak istedikleri için kilise aleyhinde açıklamalar yaptıklarını ifade etti. “İnsanlara bu şekilde davranılıyorsa, bu yerin bir ibadet yeri olarak hizmet vermesine hiç gerek yok” diye tavrını koydu.

Cormie’nin tavrı daha ılımlı olsa da, yine de bu hareketlerinden ötürü kiliseye karşı bazı yaptırımlar olması gerektiğini söyledi.

”Papazları seviyorum, fakat yaptıkları şey kesinlikle yanlıştı ve beni derinden etkilediği için bu olayların herkes tarafından duyulması gerekiyor” diye ekledi. Fakat Cormie’nin ailesi ve kilise çalışanları, 23 yaşındaki gencin bu olayın peşini bırakmasında ısrarcılar.

“Herhangi bir şiddet içeren aktiviteye dahil olmadığı sürece, hiç kimseye böyle bir baskı asla uygulamayız. Söylenenin aksine olayın bambaşka bir boyutu var. Tüm gerçekleri dürüstçe yansıtabilmek adına hukuka uygun ve planlı bir şekilde hareket ediyoruz” açıklamasında bulunan kilise, gencin “ailevi problemler” sebebiyle kendilerini ziyaret ettiğini öne sürdü.

Polis, olayı araştırdığını belirtse de, süreç hakkında sessizliğini koruyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

33 Paylaşımlar
Paylaş33
Tweetle
Paylaş
Pin