fbpx   .  

Gay Çift El Ele Tutuştukları İçin Vahşice Dövüldü!

Hollanda’nın küçük bir kasabasında el ele tutuştukları için gay bir çift ağır fiziksel saldırıya uğradı.

homohaat_frame_3499

Jasper Vernes-Sewratan ve eşi Ronnie Sewratan-Vernes sokakları dolaşırken el ele tutuşuyorlardı. Normalde pek de el ele gezmediklerini belirten çift şunları kaydetti;

 

“Normalde bunu hiç yapmayız, yani cidden bu bir alışkanlık değil. Provokatif bir çift değiliz. Bunlara rağmen 2017’de sokakta sataşmalar olmadan, kafamızda milyonlarca soru dolanmadan sokaklarda barınamıyoruz.”

Geçtiğimiz pazar gecesi mekandan ayrıldıklarında el ele tutuşarak yürüyen çifte 6-8 kişilik bisikletli genç bir grup, çifti sözlü taciz etmeye başladı: ” İğrenç, pis, homo ve benzeri şeyler bağırıyorlardı.”

 

Jasper’in attığı Facebook postuna göre, durum itip kakmalara dönüştü ve çift birbirinden uzaklaştırılarak ayrı yerlerde grubun saldırısına uğradı. Saldırıda 4 dişini kaybeden ve üst dudağında yarıklar oluşan Ronnie, cıvata kesicisiyle dövülmüştü.

Yerel basına konuşan Jasper, eşini yerde bir kan gölü içinde yatarken gördüğünü ve hemen ambulans çağırdığını aktardı. Facebook postunda saldırganların Faslı olduğunu söyleyen Jasper, bunu nereden bildiğini belirtmedi. Polis şimdiden 14 ve 20 yaşındaki iki şüpheliyi yakaladı ve diğer saldırganlar için aramanın sürdüğünü belirtti.

Yerel bir gay organizasyonu olan Gay Hospitality Arnhem;

“Bu adaletsizliğin peşini bırakamayız. Hollanda kimsenin yöneliminden, cinsiyetinden, etnik kimliğinden, dininden ya da renginden dolayı ayrımcılığa uğradığı bir yer olamaz. El ele tutuşmak korku yaratmamalı, yakınlık göstermek beraberinde yaralı bir surat riskini getirmemeli.”

%CODE1%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.