‘Gay’ Kelimesini Hakaret Olarak Kullanan Hayranına Kobe Bryant Böyle Cevap Vermişti

 ‘Gay’ Kelimesini Hakaret Olarak Kullanan Hayranına Kobe Bryant Böyle Cevap Vermişti
Digiqole ad

NBA yıldız Kobe Bryant ve kızı Gianna, dün gerçekleşen bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Bryant, NBA tarihindeki en iyi oyunculardan biri olarak kabul edilmesinin yanı sıra LGBT topluluğu içinde güçlü bir müttefik olarak biliniyordu.

The New York Times’ın haberine göre, 2016 yılında profesyonel basketboldan emekli olan 41 yaşındaki Bryant, kaza yaşandığında kızının takımına koçluk yapacağı bir akademiye gidiyordu.

Los Angeles ilçe şerifi Alex Villanueva, helikopterin “çok bozuk araziye” sahip olan bir bölgede düştüğünü söyledi.

Tıbbi muayene uzmanı Dr Jonathan R Lucas, “Çalışmalarımızı kapsamlı, hızlı ve en iyi şekilde yapacağız,” dedi.

Kobe Bryant, bir hayranına “gay” kelimesini hakaret olarak kullanmamasını söylediğinde insanların değişebileceğini kanıtlamıştı. Bryant, yaşamı boyunca LGBT topluluğu ile karmaşık bir ilişkiye sahipti. Nisan 2011’de, hakem Bennie Adams’a karşı homofobik bir kelime kullanınca NBA tarafından kendisine 100.000 dolar para cezası verildi.

Fakat sadece iki yıl sonra, Twitter’da bir hayranına “gay” kelimesini hakaret amaçlı kullanmamasını söylediğinde büyük övgü aldı.

Bryant’ın attığı Tweet şöyleydi: “Sadece şunu bil ki birine ‘gaysin’ diye hakaret etmeye çalışmak doğru değil.”

Başka bir hayran Bryant’a geçmişini hatırlatıp kendisinin ders vermekte tartışılabilir bir figür olduğunu söyleyince Bryant şöyle cevap verdi:

“Aynen! Yaptığım hoş değildi ve benim cahilliğim yüzündendi. Ancak geçmiş tecrübelerimden bir şeyler öğreniyorum ve başkalarına da öğretmeye çalışıyorum.”

Bu, LGBT topluluğu için oldukça önemli bir andı. Bryant’ın homofobik amaçlı kelimelerin kullanımına karşı tutumu, LGBT müttefiki olarak konumunu sağlamlaştırdı ve ölümü, dünyadaki tüm LGBT’ler tarafından da üzüntüyle karşılandı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

47 Paylaşımlar
Paylaş47
Tweetle
Paylaş
Pin