fbpx   .  

Gerçek Aşkıyla Hastane Yatağında Evlendikten Birkaç Saat Sonra Hayatını Kaybetti

10 Mart’ta, Jerry Collins ölüm döşeğinde 11 yıllık sevgilisiyle evlendikten hemen sonra, University Hospital of Wales’te sessizce hayatını kaybetti.  Jerry henüz 30 yaşındaydı. 

Jerry’ye, Noel arifesinde kanser teşhisi kondu, ancak hala iyileşeceğine inanıyorlardı – doktorlar kanserin akciğerlerine yayıldığı haberini onlara verene kadar uzun, mutlu bir yaşam süreceğine inanıyorlardı.

 

Son günlerinde, Jerry, Andrew Godfrey-Collins ile evlenerek hayallerinden birini yerine getirdi. Tören, yasal olarak bağlayıcı olmasa da onları Jerry’nin son anlarında bir araya getirdi. 

Andrew kocasını kaybettikten birkaç hafta sonra pinknews’a ‘bu aslında gerçekten harika bir andı, “dedi. 

 

“Bana ‘Gerçekten ölmekte olan bir adamla evlenmek istiyor musun?’ dedi ve ‘Kesinlikle’ dedim. 

Andrew hızlı bir şekilde düğünlerini gerçekleştirmek için çalışmaya başladı, ancak yasal olarak bağlayıcı bir törenin bu kadar kısa bir sürede zor olacağını fark etti. Sonuçta, Andrew, kağıt parçasının gerçekten önemli olmadığını fark ettikten sonra yasal bir evlilik yerine sembolik bir birlikte anlaştılar. 

“Törende papaz beş dakika boyunca bizimle konuştu ve sonra sevginin dayanıklı gücüne odaklanan bir tür kutsama yazdı. Bunu okuduktan sonra, kendi yeminlerimizi okuduk ve yüzündeki bakışı hatırlıyorum. Sadece bana bakıyordu, çok fazla sevgi doluydu. Ve yeminindeki son kısım, ‘ve seni diğer tarafta göreceğim,’ diyordu.”

Jerry Collins, ölümcül teşhis konduktan sonra 36 saatten kısa bir sürede hayatını kaybetti. 

Düğünlerine giden olaylar ve Jerry’nin ölümü, asla tahmin edilemezdi. 2020 Şubat’ta, Cardiff’te yaşayan Jerry bir dişçiyi ziyaret etti. Yüzünün yanında bir miktar şişlik vardı ve TMJ diye bir teşhis kondu. 

Fakat aylar sonra dişçiyi üçüncü ziyaretinde, aslında hiç TMJ olmadığını ortaya koyan bir MRG için sevk edildi. Yıkıcı tarama sonuçları, malign melanomu olduğunu gösterdi. Tek tedavi seçeneği immünoterapiydi. Tanı Noel arifesinde geldi. 

“Bunu hiç beklemiyordum,” diyor Andrew. “Bir noktada ‘Beyin tümörü olabilir mi?’ diye sorduğunu hatırlıyorum. Ve ben ‘Hayır, hayır, panik yapma. Bu iyi. Bunun olması çok muhtemel değil.’ Dediğimi hatırlıyorum. ‘Ne yazık ki çok muhtemel olmayan şeyler de oluyor.” 

Ertesi gün Andrew ve Jerry ilk kez Noel’i birlikte geçirdi ve 28 Aralık’ta yıldönümlerini kutladılar.  

Noel’den sonra, Jerry tedaviye başladı. Mart ayının başlarında, hastanede yan etkiler için tedavi ederlerken, doktorlar Jerry’nin “biraz nefessiz” olduğunu fark ettiler.

Andrew, “Birkaç günlüğüne hastaneye yatıyor ve yan etkileri çözdüklerinde hastaneden çıkacak gibiydi.” Diyor. 

“Ama onu hareket ettirmeye devam ettiler. Onu kanser merkezinden genel hastaneye ve ardından yoğun bakıma taşıdılar. Pazartesi sabahı, yoğun bakıma çağrıldım. Ventilatöre bağlanması gerektiğini söylediler, hayatta kalacağını düşünüyorlardı. Sonra birkaç saat sonra, ‘Tarama sonuçları geldi. Kanser yayılmış. Tedavi edilemez. Onu ventilatöre bağlamanın bir anlamı yok. Umudumuz en iyi şey, bir süreliğine eve gidebilmesi.”

Evlilik törenlerinden kısa bir süre sonra, Jerry, oksijen seviyeleri “yavaşça düşmekte” olduğundan, son günlerini görmek için eve dönemeyeceği söylendi. 

Andrew, “Ölümcül tanı ve hayatını kaybetmesi arasında geçen süre 36 saatten azdı,” diyor.

Jerry Collins

Jerry’nin iyileşmeyeceği ona söylendiğinde, haberi vermek için ailesini aramak zorunda kaldı. O anda, ilk defa onlara eşcinsel olarak açıldı, sonunda onlara Andrew’yla bir ilişkisi olduğunu söyledi. Açık kollarla karşılandılar ve Jerry’nin ailesi yıllardır birlikte olduklarını bildiklerini söylediler. Jerry’nin ebeveynleri ve kız kardeşi, son günleri için yoğun bakımda onlara katıldı ve öldüğünde sevgiyle çevriliydi. Son sözleri, “Sizi çok seviyorum,’ oldu. 

‘Cömert’ Jerry, pandemi boyunca mücadele eden aileleri beslemek için para topladı. 

Andrew, Jerry’nin gerçekten olduğu gibi sevgi dolu biri olarak hatırlanmasını istiyor. Rahmetli kocasını “şımarık” olarak tanımlıyor, ancak sık sık “utangaç” ve “çekingen” olarak algılandığını söylüyor.

Ancak Jerry aynı zamanda son ayları da dahil olmak üzere hayatının çoğunu başkalarına adayan inanılmaz derecede cömert bir insandı. Kanser teşhisi konduğunda, yaptığı ilk şey, Filipinler’de okul çocukları için dizüstü bilgisayarları satın alan bir fona 1000 £ bağış yapmak oldu. Sürekli olarak Filipinler’deki ailesine para gönderdi ve Halk Sağlığı Krizi tarafından kötü bir şekilde vurulmuş Filipinler’deki insanlara gıda paketlerini göndermek için Covid-19 pandemi fonunun çoğunu harcadı.

Andrew, Jerry’nin büyüdüğü Caloocan City, Manila’daki gıda parsellerinin dağıtılmasına yardımcı olmak için Jerry’nin anısına para topluyor. 

Andrew, “Onunla hiç tanışmayan insanlar bile, onunla ilgili küçük hikayelerden çok etkilendi” diyor. 

“Her zaman insanların yüzlerini güldürdü.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.