God’s Own Country’nin Yönetmeninden Kuir Korku Filmi

 God’s Own Country’nin Yönetmeninden Kuir Korku Filmi
Digiqole ad

God’s Own Country’nin yönetmeni Francis Lee ve aktör Josh O’Connor, “sınıf ve kuirliği” keşfedecek bir kuir dönem korku filmi yapıyorlar.

Lee, Esquire’a daha ürkütücü bir proje için eleştirmenlerin beğenisini kazanan kuir filmde koyun çiftçisi Johnny Saxby’yi canlandıran O’Connor ile bir kez daha birlikte çalışacağını açıkladı. 

O’Connor, derginin “destansı bir vahşi doğada yalnız başına üzgün bir genç adamı konu alan güçlü” sınıf ve kuirlik “unsurları içeren bir korku filmi” olarak tanımladığı yeni yapımda başrol oynayacak. Salgın nedeniyle çekim tarihleri ​​belirsizliğini koruyor ve henüz çok fazla ayrıntı bilinmiyor. 

50 yaşındaki Lee, daha önce üçüncü uzun metrajlı filminin ne olacağına değindi. Bu bir romanın uyarlaması ama hangisi olduğunu açıklamayı reddetti.

2020’de The Film Stage’e “En sevdiğim tür korku” dedi.

“Her zaman gerçekten, gerçekten lanet olası bir korku filmi yapma fırsatını istemişimdir. Bu yüzden bunun üzerinde çalışıyorum.”

Lee, o yıl Metro Weekly’ye film için “Yine derin ve samimi insan ilişkileriyle ilgili,” dedi. 

“Bu bir dönem filmi. Ama 20. yüzyılda geçiyor. Ve bir korku filmi. Kuir olmakla ilgili bazı temellerle uğraşıyor. Ve çoğu zaman pek olumlu bir şekilde değil.”

“Bu yüzden bittiğinde bunun hakkında konuşmak gerçekten büyüleyici olacak.”

Lee’nin ilk uzun metrajlı filmi God’s Own Country, 2017’de çıktı ve onu 2020 yapımı Ammonite adlı filmi izledi. 

Her iki film de muazzam, kasvetli manzaralarda geçen sertleşmiş, yalnız yaşamlara odaklanıyor: God’s Own Country’de Yorkshire, Ammonite’da Dorset kıyıları.

Her iki film de sınıf, cinsiyet ve tabii ki cinselliği keşfetmek ve kabul etmek için böylesine acımasız, sıradan manzaralar kullandı. 

Ammonite, Lee’ye anlatmaması söylenen bir hikayeydi. Drama, gerçek hayattaki paleontolog Mary Anning ile Charlotte Murchison arasındaki speküle edilen romantizmi araştırdı.

Lee, bir lezbiyen romantizmi anlatırken, Anning’in soyundan gelenlerin ve medyadaki bazılarının tepkisiyle karşılaştı. Yönetmense The Guardian’a “Biyografi çekmiyordum!” dedi. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin