fbpx   .  

Google, Bir LGBT Organizasyonuna 1.2 Milyon Dolar Bağışta Bulundu!

Google, Pride ayı şerefine The Trevor Project’e toplamda 1.2 milyon dolar bağışta bulundu.

Google’ın bağışı, LGBT gençlerin intihar etmesini önlemek için hazırlanan programlar için kullanılacak. Bu programlar arasında genç LGBT’lere konuşabilecekleri bir platform hazırlayan sistemler bulunuyor.

 

 

Bunun yanı sıra Google, Google.org’dan bir grup çalışanını Trevor için görevlendirecek. Bu grup, Trevor’un bazı telefon hatlarında, internet forumlarında, sanal eğitim simülatörlerinde yer alacak. Bunların yanı sıra 13 ve 24 yaşları arasındaki LGBT’leri kapsayan TrevorSpace.org isimli uluslararası bir foruma promosyon yapılacak. Google’ın çalışanları, siteye şimdiden 12,000 saatlik giriş yaptı ve teknik açıdan yardımcı oldu.

Trevor’un raporlarına göre Amerika’da yaklaşık 1,8 milyon LGBT genci, intihar etmeyi ciddi bir şekilde düşünüyor.

Trevor’un kıdemli yöneticilerinden biri olan Shira Kogan, Google’ın Trevor’a “birçok kişiye hizmet ederken, intihar riski daha yüksek olan bireyleri tespit edip öncelik vermesi” açısından kendilerine destek olduğunu söyledi.

Kogan,

“Geçtiğimiz sene Google’ın desteği sayesinde intihar etme riski daha yüksek olan gençlerle daha hızlı iletişime geçebildik ve daha sağlıklı hizmet verebildik. Google.org’daki grubun yardımıyla, simülatörlerimizi ve kriz servislerimizi geliştirmeye, gönüllü çalışanlarımızı hazırlamaya sabırsızlanıyoruz.”

Google’da yazılım mühendisi olan Amber Zhang, Trevor ile çalıştıkları esnada ne kadar ‘şanslı’ olduklarından ve LGBT gençlerin hayatlarının kurtarılmasından bahsetti.

“Trevor Project ile iletişime geçen her genç intihara meyilli değil. Birçoğunun konuşacak kişilere ihtiyacı var. İki kişiye bir soru sorabilir ve karşılığında aynı cevabı alabilirsin. Hangisinin intihara meyilli olduğunu hemen çözemeyebilirsin. Klinik açıdan karşındakileri derinden dinliyor ve doğru soruları soruyor olman çok önemlidir.”

Geçtiğimiz yıllar boyunca Google, The Trevor Project’e 3 milyon dolardan fazla bağışta bulundu. Sadece 2019 yılında bile 1,5 milyon dolar bağış yapıldı. Google, bu sene Trevor’a ek olarak dünya çapında 70 LGBT organizasyonuna da 1,2 milyon dolar bağışta bulunacak.

Google.org’da gönüllü grubun lideri Jen Carter, “LGBT organizasyonlarına topluluk içinde genelde çok önem verildiğini görmeyiz,” dedi. “Çalışmalarımızın çoğu internet üzerinden yapılmaktadır,” diye ekledi.

“Google’ın şimdiye kadar LGBT topluluğuna olan büyük bağlılığından ve trans, cinsiyetsiz, ten rengi sebebiyle ayrımcılığa uğramış bireylere destek olan LGBT organizasyonlara yaptığımız bağışlardan gurur duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.