Walking Dead Yıldızı Khary Payton: Trans Oğlumla Gurur Duyuyorum

 Walking Dead Yıldızı Khary Payton: Trans Oğlumla Gurur Duyuyorum
Digiqole ad

The Walking Dead dizisindeki Ezekiel rolüyle bilinen Khary Payton, hayatında yaşanan önemli bir gelişmeyi geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden paylaştı. Payton, cinsiyet uyumlama sürecine başlayan 11 yaşındaki transseksüel oğlunun hikayesini Twitter ve Instagram’da paylaştı ve oğluyla ne kadar gurur duyduğunu söyledi.

Payton,

“Çocuğunuzun istediği gibi davranmasını ve kendisini keşfetmesini izlemekten daha mutluluk verici bir his yok, bu, onun yolculuğu ve ben de ona destek olmak için yanındayım.”

Oyuncuya göre Karter, ‘her zaman bir erkekti’. Khary, oğlunu ‘tanıdığım en mutlu, en uyumlu insanlardan birisi,’ diye tanımladı.

Karter, cinsiyet uyumlama sürecini sosyal medyaya taşımanın hoş olabileceğini düşündü. Fakat ailesi dünyada fazlasıyla transfobi olduğunun farkındaydı. Yine de bu konu, Karter’ı endişelendirmedi. Karter babasına, “Trollerle başa çıkabilirim,” dedi.

Payton’un duyurusu genel olarak pozitif tepki topladı. Luke Skywalker rolüyle bilinen oyuncu Mark Hamill, Payton’un duyurusuna olan desteğini gösterdi.

Khary, Instagram’da duyuruyla ilgili paylaştığı bir yazıda,

“Umarım şu anda benim hissetmekte olduğum sınırsız sevgiyi bir gün siz de hissedebilirsiniz,” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

59 Paylaşımlar
Paylaş59
Tweetle
Paylaş
Pin