fbpx   .  

Gossip Girl’ün Kadrosu ‘Çok Kuir’ Yeni Versiyon Hakkında Konuştu: Bu Başka Bir Jenerasyon

Hey, Yukarı Doğu Yakası Sakinleri: Görünüşe göre Gossip Girl’ün yeniden başlatılması için bekleme süresi bitmek üzere. Dizinin 2019’da ilk kez duyurulmasından bu yana, yaratıcı ekip, hayranların bu yılın ilerleyen günlerinde HBO Max’te çıkacak olan yeniden çevrimden neler bekleyebilecekleri hakkında yavaş yavaş ipuçları yayınladı. Şov, Manhattan’ın seçkinlerinin skandal yaşamlarını takip edecek olsa da, içerik oluşturucular, prömiyeri 2007’de yapılan orijinalinden daha çeşitli bir kadroya ve daha kuir karakterlere sahip olacağına söz veriyor.

HBO Max, bu yılın başında oyuncu kadrosuna dair resmi bir açıklama yaptı, ancak yeni karakterler hakkında henüz fazla bir şey bilmiyoruz. Şimdi, ana oyuncu kadrosunun dört üyesi, Gossip Girl’ün temsil ilişkileri, cinsiyeti ve cinselliğinin günümüz Z Kuşağı siyasetini nasıl yansıtacağına dair daha fazla ayrıntı paylaştı. Yeni bir Dazed Digital kapağında başrol oyuncuları, yeniden çevirmin şov için “tamamen farklı bir yaklaşım” sağlayacağını söylerken, müzik ve modayı nasıl etkilemeye devam edeceğine dair de ipuçları bıraktılar.

 

Audrey Hope’u canlandıracak aktör ve müzisyen Emily Alyn Lind, Dazed’e yaptığı açıklamada, baş yapımcı ve şovmen Joshua Safran’ın (orijinal dizide de çalıştı) “Gossip Girl’ün kendilerinin daha önce değinmediği yeni konulara değinmesini istediğini’ ifade ettiğini söyledi. Dizinin “eskiden farklı veya tabu olan” cinsiyet ve cinsellikle ilgili konuları normalleştireceğini sözlerine ekledi. Julien Calloway’i oynayacak açık bir eşcinsel müzisyen ve oyuncu Jordan Alexander da aynı fikirde. “İnsanların orada bulunmalarına ve her ne olursa olsunlar olmalarına izin var,” diye seslendi. “Hepimiz sadece insanız.”

 

Chilling Adventures of Sabrina’da Zoya Lott’u canlandıran aktör Whitney Peak, yeniden çevirinin “insanlar insanlardır, uyum sağlamak yerine yapmak istedikleri şeyi yapmalarını” içereceğini söyleyerek daha fazla bilgi verdi. “Ekranda canlandırmaya çalıştığımız yaşam türlerine oldukça ham bir bakış olduğunu düşünüyorum.” Yaklaşım, toksik ilişkiler ve modası geçmiş cinsiyet dinamiklerinin tasvirini dramatik olay örgüsünü ateşlemek için kullanan orijinal diziden çok uzak görünüyor.

Oyuncular ayrıca karakterleri hakkında birkaç değerli ipucu da sundular; Lind, karakteri Audrey’in “gerçekten iyi düşünülmüş” olduğunu söylerken, Alexander Julien’in “güçlü ve derin olduğunu – o tipik liseli popüler kızdan daha fazlası olduğunu” söyledi. Her ikisi de müzisyen olan oyuncular müzikal geçmişlerinin bir şekilde yaklaşan bir olay örgüsünü etkileme olasılığını göz ardı etmedi.

Oyuncular, şovla ilgili birçok unsurun orijinalden farklı olacağını doğruladı, ancak müzik ve modanın ruh hali ayarlarında büyük roller oynamaya devam edeceğini doğruladı. Peak, Müziği birkaç kez duyduğumda çok uygundu, dedi. Lind ayrıca, yeniden çevirinin, Sex and the City üzerinde de çalışmış olan orijinal Gossip Girl tasarımcısı Eric Daman’ın kostüm tasarımına sahip olacağını açıkladı. “Provalara giriyorsun ve her gün 6 yaşında giyinme oyıunu oynuyormuş gibi hissediyorsun,” dedi ve 25.000 dolara mal olan bir elbise giydiğini ilk fark ettiğinde şok olduğunu söyledi.

Akeno “Aki” Menzies olarak ilk oyunculuğunu yapacak pembe saçlı kaykaycı Evan Mock, tarzının “gerçekten öne çıkan ve en çılgın şeyleri giyen” kızlara kıyasla “daha ince” olacağını sözlerine ekledi. Daha sonra biraz geriye gitti ve ekledi, “Gerçek hayatta giyineceğim kadar çılgınca değil ama sanırım oldukça benzersiz.” Mock’un kabarık pembe tafta elbise giydiği Dazed çekimi, Aki’nin hizmet edeceği cinsiyet bükücü modanın bir göstergesi ise, kuir izleyicilerin dört gözle bekleyeceği çok şey olacak gibi görünüyor.

Gossip Girl yeniden çevrimi bu yılın ilerleyen günlerinde HBO Max’te yayınlanacak. O zamana kadar XOXO. Gossip Girl!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.