Amerikalı Yetişkinlerin % 5,6’sı Kendini LGBTİ+ Olarak Tanımladı

 Amerikalı Yetişkinlerin % 5,6’sı Kendini LGBTİ+ Olarak Tanımladı
Digiqole ad

Yeni bir Gallup anketine göre kendilerini LGBTİ+ topluluğunun bir parçası olarak tanımlayan yetişkin Amerikalıların sayısı artmaya devam ediyor.

Son ankete göre % 1,1 artışla Amerikalıların % 5,6’sı kendini kuir topluluğunun bir parçası olarak tanımlıyor. Yarıdan fazlası (% 54.6) kendilerini biseksüel olarak tanımlıyor; bu, tüm yetişkin Amerikalıların% 3,1’inin biseksüel olduğu anlamına gelir.

LGBTİ+ katılımcılarının% 11,3’ü transseksüel, % 11,7’si lezbiyen ve % 24,5’i gay olduklarını söyledi. Araştırma daha geniş ABD nüfusu için ayarlandığında, bu, Amerikalıların% 0,6’sının trans, % 0,7’sinin lezbiyen, % 1,4’ünün gay ve % 86,7’sinin heteroseksüel olarak tanımlandığı anlamına geliyor.

Gallup, “Ek bir % 3,3, cinsel yönelimlerini tanımlamak için eşcinsel veya aynı cinsiyeti seven gibi başka terimler kullanıyorlar” diyor.

Katılımcıların, cinsiyet kimliklerini ve cinsel yönelimlerini tanımlamak için birden fazla seçenek seçmelerine izin verildi.

Anketçiler, “LGBTİ+ kimliğinin zaman içinde artmasının ana nedenlerinden biri, genç nesillerin kendilerini heteroseksüelden farklı bir şey olarak görme olasılıklarının çok daha yüksek olması” dedi. “Bu, Z kuşağının yaklaşık altı yetişkin üyesinden birisini içeriyor.”

Kendisini LGBTİ+ topluluğunun bir parçası olarak tanımlayan Z Kuşağı üyelerinin % 72’si biseksüel olduklarını söylüyor. LGBTİ+ Y kuşağının yaklaşık yarısı bunu yapıyor.

Çalışma ayrıca kadınların LGBTİ+ topluluğunun bir parçası olarak tanımlanma olasılığının erkeklerden daha yüksek olduğunu buldu. İlericiler ve ılımlılar da muhafazakarların sayısından çok daha fazla. Cumhuriyetçilerin sadece % 1,7’si kendilerinin LGBTİ+olarak tanımlıyor.

Gallup,

“Amerikalıların gay, lezbiyen ve trans bireyler için eşit hakları giderek daha fazla desteklediği bir zamanda,” Amerikalıların artan bir yüzdesi kendilerini LGBTİ+ olarak tanımlıyor. Genç nesillerin kendilerini LGBTİ+ olarak görme olasılıkları, eski nesillere göre çok daha yüksek olduğundan, bu büyüme devam etmeli.”

“Belirgin kuşaksal farklılıklar, LGBTİ+ kimliğinin cinsel yönelimdeki gerçek bir değişimi yansıtıp yansıtmadığı veya sadece gençlerin LGBTİ+ olarak tanımlanma konusunda daha fazla istekli olmasının bir sonucu olup olmadığı hakkında soruları doğuruyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin