Guardians Of The Galaxy’de Star-Lord’u Oynayabilecek 7 Biseksüel ve Kuir Oyuncu

 Guardians Of The Galaxy’de Star-Lord’u Oynayabilecek 7 Biseksüel ve Kuir Oyuncu
Digiqole ad

Marvel Comics’in efsanevi kahraman Star-Lord’un biseksüel olduğunu doğrulamasıyla hayranlar, karakterin gelecekteki bir yinelemesinin biseksüel bir aktör tarafından oynanabileceğini umuyor.

Marvel Sinematik Evreni’nde Star-Lord rolü 2014’ten beri Chris Pratt tarafından üstlenildi, ancak bir gün Peter Quill’in hikayesinin gerçek bir bi+ kişi tarafından anlatıldığını görmek hayranlara güçlü bir mesaj verecektir.

LGBTİ+ temsilinden yoksun bir medya ortamına büyük bir destek verecektir. Yakın tarihli bir GLAAD raporuna göre 2019’da yayınlanan filmlerin yalnızca yüzde 18,6’sı kuir bir karakter içeriyordu ve yalnızca yüzde 7,6’sı bu karakterlere 10 dakikadan fazla ekran süresi verdi. Tahmin edilebileceği gibi, Avengers: Endgame testi geçemedi.

Bu birkaç rol LGBTİ+ oyuncular yerine heteroseksüel oyunculara verildiğinde, kuir oyuncuların beyaz perdede kendi hikayelerini anlatabilmeleri için ek bir engel oluşturuyor.

Pratt, Thor: Love and Thunder ve Guardians of the Galaxy Vol 3’te Star-Lord oynamak için geri dönecek, ancak geleceğin ne getireceğini kim bilebilir – belki de bu yüzlerden biri?

Andy Mientus

Amerikalı aktör, şarkıcı ve yazar, DC çizgi romanlarına dayanan hit CW dizisi The Flash’taki Pied Piper rolüyle süper kahraman konusunda çoktan bilgili.

Ayrıca Broadway müzikalleri Spring Awakening, Les Misérables ve Wicked’da ve televizyonda NBC müzikal draması Smash’ta başrol oynadığı biliniyor.

Mientus, oyuncu ve yönetmen Michael Arden ile evli ve biseksüelliği hakkında uzun zamandır açık sözlü.

“Sunabileceğim şey benim örneğim. 2017’de buradayım, açığım ve kendimi bunun için seviyorum”dedi.” İnsanlar kimliğimden her gün yüzüme ve arkamdan şüphe duyuyor, ama umurumda değil. Bu onların değil, benim ve kimse onu benden alamaz. Seninki de varsa, bunu bil. “

Juan Castano

Bu genç oyuncu kariyerine, Transfers’deki seçkin başrol oyuncusu için Lucille Lortel ödülünü kazandığı sahnede başladı. Tales of the City ve The Wilde Wedding’de rol almaya devam etti ve şimdi Renée Zellweger’in Netflix dizisi What/If’de, Marcos Ruiz adlı bir eşcinsel karakteri oynuyor.

Castano, cinselliğini “spektrumda” olarak tanımlıyor ve rolün kendi akışkanlığını anlamasına yardımcı olduğunu söylüyor.

NewNowNext’e “İlk defa gay birini oynamıyordum, ancak (bugüne kadarki) en büyük gay rolümdü” dedi.

“Bence önemli olan şu ki, bir insanla iyi hissettiren bir bağlantı olduğu sürece, bir erkek veya bir kadın olması bir fark yaratmaz.’

“Marcos’u oynamanın bunu benim için sağlamlaştırdığını söyleyebilirim çünkü bir karakterle bu kadar çok zaman harcayınca, onlara aşık oluyorsun ve neler yaşıyorlar.”

Justice Smith

Biseksüel bir Star-Lord’un beyaz olmayan biri olmaması için hiçbir neden yok ve Justice Smith’in mükemmel bir seçim olabileceğini düşünüyoruz.

2016 yılında Netflix’in müzikal drama dizisi The Get Down’da Ezekiel Figuero olarak çıkış yaptı ve ardından Forbes 30 under 30 Listesi’ne girdi.

O zamandan beri Jurassic World: Fallen Kingdom’da Franklin Webb, Dedektif Pikachu’da Tim Goodman ve All the Bright Places’da Theodore’u canlandırdı.

Smith, Haziran ayında bir Instagram gönderisinde eşcinsel olarak açıldı ve Black Lives Matter’a destek sözü verdi.

“Black Trans’ Lives Matter “, “Black Queer Lives Matter”, “Tüm Black Lives Matter” sloganlarını attık. Ben de bir Siyah eşcinsel erkek olarak, bazı insanların Siyahların Hayatı Önemlidir demeye hevesli olduğunu, ancak Trans/Kuir eklendiğinde dillerini tuttuğunu görmek beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Tyler Blackburn

Tyler Blackburn 2010’da Pretty Little Liars’dan, gerçekten yumuşak başlı kötü çocuk Caleb Rivers’ı canlandırarak ün kazandı – tanıdık geliyor mu?

Geçmişinde çok sayıda TV ve film kredisi var ve şu anda The CW dizisi Roswell, New Mexico’da gay bir savaş gazisi ve ampute olan Alex Manes olarak rol alıyor.

Oyuncu, 2019’da Advocate ile yaptığı röportajda, gençliğinden beri kendisini biseksüel olarak tanımladığını ancak 20’li yaşları boyunca bunu bastırmaya çalıştığını söyledi. 

“Sadece kendi tenimde, kendi zihnimde ve kendi kalbimde güçlü hissetmek istiyorum” dedi.

“Eşcinsel topluluğunun içinden biseksüelliğin bir kaçış veya saçma ya da kolay çıkış yolu veya başka bir şey olduğu hakkında çok şey duydum ve bu her zaman aklıma takıldı çünkü her taraftan (cinselliğimi) anlamaya yönelik baskıyı hissettim.’

Nico Tortorella

Nico Tortorella’yı Scream 4, Fox suç dizisi The Following ve AMC’nin The Walking Dead: World Beyond’dan tanıyabilirsiniz.

İlk olarak komedi-drama Younger’da hiper-erkeksi dövme sanatçısı Josh’u oynayarak ün kazandı, ancak gerçek hayatta görkemli tuvaletlerle kırmızı halıya çıktığında feminenliğini güvenle kucaklıyor.

Yıldız, 2016 yılında cinsel açıdan akışkan olduğunu açıkladı ve daha sonra Vulture ile yaptığı bir röportajda kendisini biseksüel olarak tanımladığını belirtti.

2018’de bunu genişleterek Instagram’da şunları yazdı: “Cinselliğimin geliştiği bir sır değil ve son zamanlarda kendi cinsiyet kimliğim ve ifadem yeni bir uçuşa geçiyor.

“Hepimiz çok boyutlu dinamik yaratıklarız ve spektrumu anladığım kadarıyla, cinsiyetin ikililiğine ne kadar az inanıyorsam, kendim de o kadar özgürleşiyorum.”

Tortorella, cinsiyetsiz bir Star-Lord’a kesinlikle yeni bir enerji getirecekti.

Daniel Newman

Görünüşe göre Atlanta doğumlu aktör Daniel Newman, en azından kahramanın çizgi roman versiyonuna çarpıcı bir benzerlik taşıdığı için biseksüel bir Star-Lord’u canlandırmak için şu anda hayranların favorisi olabilir.

Newman’ın kendisi kesinlikle bu fikre katılıyor. “Star-Lord şu anda biseksüelse, o zaman biseksüel bir aktör onu oynamalı! Onu oynamalıyım” diyerek Twitter’daki hayranlara yanıt verdi.

The Walking Dead, The Vampire Diaries, Homeland, Sex and the City ve Cirque du Freak filmlerinde rol aldığı için şimdiden güçlü bir hayran kitlesi var.

Chris Pratt istifa ederse o mükemmel bir Star-Lord olabilir.

Alex Diaz

Bu 26 yaşındaki Filipinli-İskoç aktörün daha genç bir biseksüel Star-Lord’u canlandırmak için mükemmel bir kişi olabileceğini düşünüyoruz.

Diaz, Got To Believe (2013), Bagito (2015), She’s Dating The Gangster (2014), Dagsin (2016), Just The Way You Are (2015) ve Wansapanataym (2016) dahil olmak üzere Filipinli film ve TV’de “kötü çocuk” rollerini oynayarak becerilerini geliştirdi.

Maalesef geçen sene rızası dışında biseksüel olduğu açıklandı. Sonrasındaysa duygusal bir gönderide açıldı.

“Kariyerimi kaybetme korkusuyla kim olduğum hakkında söylenebileceklerin korkusuyla bir daha asla zincirlenmeyeceğim” dedi.

“Bunun yerine, biseksüel topluluk ve/veya toplumumuzda önyargıyla karşılaşan herkes için yardım, iyileştirme ve destek değişikliği, kabul ve temsil arayacağım.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 Paylaşımlar
Paylaş11
Tweetle
Paylaş
Pin