fbpx   .  

Halsey Artık She/They Zamirlerini Kullandığını Açıkladı

Şu an hamile olan şarkıcı, bazılarının hakkının yendiğini düşündüğü Grammy’ler sırasında sosyal medyadan sevgi ve destek yağmuruna tutuldu. 

Halsey, tüm hafta sonu çevrimiçi ortamda trend olan bir konu oldu – ancak müzikleriyle değil, kimliklerinden dolayı.

 

 

26 yaşındaki sanatçı, sosyal medya hesaplarının açıklamasına “she” ve “they” zamirlerini koydu ve bu son günlerde birçok hayranın dikkatini çeken bir değişiklik oldu. 

Daha önce biseksüel olarak açılan Halsey, Grammy Ödülü ve GLAAD Medya Ödülü adaylıkları kazandı. Chainsmokers’ın “Closer” şarkısında yer almasının yanı sıra “Without Me” ve “Bad at Love” gibi şarkılar onu uluslararası bir yıldız yaptı. 

2018’de GLAAD Media Award’ın En İyi Müzik Sanatçısı Ödülü’nü kazandı ve bu yıl da yeniden aday gösterildi. Ayrıca üç Billboard Müzik Ödülü, üç iHeartRadio Müzik Ödülü, iki iHeartRadio Titanium Ödülü, iki Teen Choice Ödülü, Songwriters Hall of Fame’den Hal David Starlight Ödülü ve bir Amerikan Müzik Ödülü’nü de evine götürdü.

Müzik dışında, Halsey aynı zamanda bir şair, ressam, multimedya sanatçısı, aktivist ve çok satan bir yazar-illüstratör.

Eski partneri Yungblud, Aralık ayında panseksüel olarak açıldı. Şarkıcı daha önce cinselliğini “daha heteroseküsel” ama “bu konuda çok akıcı” olarak tanımlamıştı. Verdiği röportajda Yungblud, Halsey ve kendi kuir hayranlarının cinselliğini keşfetmesine ve üzerinde düşünmesine yardımcı olduklarını ifade etti.

Daha önce Halsey, Ocak 2020’de Advocate için bir röportajda yer aldı ve,

“Kendimi non-binary veya akışkan cinsiyetli olarak tanımlamıyorum. Kişisel olarak hayatımda bu şekilde tanımlanmaya hazır olduğum noktada olduğumu düşünmüyorum.”

“Bu değişecek mi? Muhtemelen. Bilmiyorum. Ama cinsiyet kimliğimi adlandırma biçimimi değiştirmek için hiçbir zaman bir neden hissetmedim.” Demişti.

Ocak 2021’de Halsey, şimdiki partneri Alev Aydın’dan hamile olduğunu duyurdu. Nitekim hamileliği, cinsiyet anlayışını yeniden gözden geçirmelerini sağlamış.

Üç hafta önce Instagram’da şunları söyledi, 

“Hamileliğin bana ‘kadınlık’ hakkında çok güçlü, klişe duygular vereceğini düşünmüştüm ama gerçekten cinsiyet algımı tamamen düzleştirdi. “Vücuduma karşı olan duyarlılığım beni insanlığımın tamamen farkına vardırdı ve hepsi bu.” 

Bir süre sonra sosyal medya bilgilerini güncelledi. “She/They” artık Instagram biyografisinin sonunda parantez içinde, Twitter’da ise konum işaretçisinde yer alıyor.

Halsey için Grammy Ödülleri için tam zamanında çevrimiçi bir destek geldi. 

Bu yıl (ya da 2017’den bu yana herhangi bir yıl) aday gösterilmemiş olmasına rağmen, hayranların ve eleştirmenlerin “küçümseme” olarak nitelendirdiği bir durumda, geçen sonbaharda arkadaşları ve aday gösterilen diğer sanatçılardan memnun olduğunu söyledi. Sadece daha fazla şeffaflık olmasını diliyor.

Halsey, Instagram’da “Grammy’ler zor bir süreçtir” diye yazdı. “Genellikle perde arkasında özel performanslar, doğru insanları tanımak, doğru el sıkışma ve rüşvet olarak görülmeyecek kadar belirsiz olabilecek rüşvetlerle kampanya yapmak gerekebilir.” 

The Weeknd, Kanye West, Drake gibi diğer büyük sanatçılara ve Grammy ve Kayıt Akademisi’ne karşı çıkan şarkıcı-söz yazarı Frank Ocean’a katılıyor. 

Bu arada Halsey, zamirlerin ortaya çıkardığı şey hakkında kamuya açık bir şekilde hiçbir şey söylemedi.

Daha sonra, basitçe “teşekkür ederim ❤” yazan bir Instagram hikayesi paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.