fbpx   .  

İzleyin: Bol Ödüllü Kuir Draması Moffie’den Yeni Fragman

BAFTA’ya aday gösterilen kuir film dijital olarak gösterime girecek. 

Deadline’a göre, Güney Afrika draması Moffie 9 Nisan’da bazı ABD sinemalarında ve IFC Films aracılığıyla dijital olarak yayınlanacak. Bu gösterimlerin öncesinde, IFC yeni bir fragman yayınladı.

 

Moffie, Nicholas Van der Swart (Kai Luke Brummer tarafından canlandırılan) adında genç bir adamı takip ediyor. Seyirciler, 1980’lerde Güney Afrika’da Apartheid sırasında zorunlu askerlik hizmetini yaparken Nicholas’ın mücadelesini seyrediyor. Bu büyüme öyküsünü çevreleyen, o dönemde ülkeyi ele geçiren militarist, sosyal ve ırksal keder. Bu çekişme, Nicholas’ın bir asker arkadaşıyla (Ryan de Villiers oynadığı) bağlantı kurduktan sonraki zorluğuyla eşleşiyor. 

Oliver Hermanus tarafından yazılan ve yönetilen film, André-Carl van der Merwe’nin aynı adlı anılarının bir uyarlaması. Hem film hem de roman, kurumsallaşmış homofobinin etkilerini araştırıp açığa çıkarıyor ve başlık da buna bir övgü niteliğinde. “Moffie” eşcinseller için yerel bir aşağılayıcı terim.

Bu Moffie’nin ABD gösterimi olacak olsa da, film indie film pazarında çoktan beğenildi. Filmin prömiyeri 2019’da Venedik Film Festivali’nin Horizon bölümünde yapıldı. Daha sonra Londra Film Festivali’nde turlara çıktı ve üç İngiliz Bağımsız Film Ödülü adaylığı aldı. Daha sonra bu haftanın başlarında, yapımcı / ortak yazar Jack Sidney bir BAFTA’ya aday gösterildi. 

Filmin size ilginç gelip gelmediğini görmek için fragmana bakın. Ardından filmi 9 Nisanda eğer Amerika’da değilseniz, çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.