fbpx   .  

Harry Styles Cinsel Yöneliminin ‘Bulanık’ Olduğunu Söyledi

Harry Styles, cinsel yönelimi konusunda daha da açık sözlü davranarak elinden geldiğince bu konu hakkında konuşuyor.

 

Daha detaya inmek gerekirse, 13 Aralık’ta yeni albümü Fine Line’ı yayınlayan İngiliz şarkıcı, kariyeri ve hayatı hakkında konuştu. The Guardian Weekend ile yaptığı röportajda, 25 yaşındaki Styles, mümkün olduğunca istikrarsız bir şekilde giyinmekten hoşlandığını açıkladı. Toplumsal beklentiler nedeniyle feminen moda akımlarından da uzak kalmak istemediğini söyledi.

 

Styles, “Güzel bir tişört gördüğümde bana ‘Ama bu kadınlar için’ denirse ‘Eeeee? Bu, tişörtü giymemi veya daha az istememi sağlamıyor,’ diye düşünüyorum. Kendinle daha rahat hissettiğin an, her şey çok daha kolay hale geliyor.”

Şarkıcı ardından moda anlayışının evriminin, kendini sevip kabul etmesiyle geldiğini söyledi.

“Bir parçası, büyük bir kendini yansıtma anıydı. Ve kendini kabullenme…” dedi. “Bence bu oldukça özgür ve özgür kılıcı bir an.”

“Bence insanlar çok fazla ‘Neden olmasın?’ diye soruyor. Kategorilerin bulanıklaştığı tek yer kıyafetler değil, birçok alanda oluyor. Bence onu müzikle ve çeşitlerin bulanıklaşmasıyla bağdaştırabilirsiniz.”

Styles zaman zaman moda anlayışı yüzünden hem övgü hem de eleştiri aldı. Örneğin 2019 Met Gala’da muhafazakar giyinmesine rağmen dalga geçilmeyen erkeklerden biriydi. Styles’ın dantel bluzu ve inci küpesi birçok hayranı ve moda eleştirmenlerinden tam not almıştı.

Ancak Harry, yeri geldi yakınları tarafından da eleştirildi veya dalga geçildi. One Direction üyesi arkadaşı Liam Payne bir keresinde Styles’ı giyim tarzı nedeniyle çocuğuna bakmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Payne, “Harry’e güvenemedim çünkü çocuğumun anlamayacağım bir şekilde giyinip ortaya çıkacağını hissediyorum.” Dedi.

Styles’ın The Guardian ile yaptığı röportaj bir süre sonra şarkıcının medyada sıkça tartışılan cinsel yönelimine geldi. Styles yaptığı şarkılar vasıtasıyla açıkça hem erkeklerin hem de kadınların ilgisini çektiğini açıkladı ve ayrıca birçok insan tarafından “biseksüel enerjiye” sahip olduğu düşünülen bir klip yayınladı.

Röportajda cinsel yöneliminin oynamayı sevdiği ‘bulanık alanlar’ için de geçerli olup olmadığı sorulduğunda şarkıcı, basit bir “evet” ile yanıtladı. Ancak insanların kendisinin amacının kuirbait yapmak olmadığını bilmesini istiyor. Styles, basitçe kendi gerçekliğini yaşarken bunu kendi sanatına aktarıyor ve bu esnada kendi cinsel yönelimini halka ayrıntılı bir şekilde anlatmak zorunda olmadığını düşünüyor.

“Cinsel yönelim açısından kararsız görünmek ve daha ilgi çekici olmak için çabalıyor muyum? Hayır,” dedi. “Nasıl giyinmek istediğim ve albümün kapağında nasıl görüneceğim konusunda çalışmak istediğim insanlarla ortak kararlar verme eğilimindeyim. Bazı şeylerin kesin bir şekilde görünmesini istiyorum. Bunu, beni eşcinsel, heteroseksüel veya biseksüel gösterdiği için değil, havalı göründüğü için istiyorum.”

“Bunun ötesini bilmiyorum. Sadece birinin cinsel yöneliminin eğlenceli bir şey olduğunu düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse bundan fazlasını da düşünmedim.”

Cinsel yönelimi yıllardır konuşuluyor olsa da Styles, insanların bunu hala önemsediğini gördükçe şaşırdığını söylüyor. Konuya olan ilgisizliğinin bir şey saklamaya çalışmak için olmadığını, konunun basitçe tartışmaya değmeyeceğini düşündüğü belirtiyor.

Styles, cinsel yönelimi hakkında “Evet, demek istediğim bu. Bir cevabın üzerine oturup onu koruyup kollamıyorum yani. Bu, ‘size söylemiyorum çünkü söylemek istemiyorum’ durumu değil. ‘Bu bana ait bir şey ve size değil’ durumu da değil.”

“Bu, kimin umurunda? Mantıklı geliyor mu? Bu tam olarak, ‘Kimin umurunda?’ durumu. Cinsellik ve cinsel yöneliminin sorulması, bu konular size sorulabilecek şeyler. Bunlar hakkında söylenip şikayet etmek ve nefret ettiğini söylemek ise komik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.